Premiery - Teatr

''Ciao Ciało!'' - interaktywny spektakl dla dzieci we Wrocławiu

2018-04-16 13:19:02 | Wrocław

Ostatnio powstaje coraz więcej spektakli teatralnych skierowanych do najmłodszych widzów. Kolejną taką inicjatywą jest interaktywny projekt „Ciao Ciało!” w reżyserii Agnieszki Dziewy, który zachęca dzieci do rozwijania szeroko pojętej świadomości ruchu. Wiek 0-5 lat to najlepszy moment, by rozbudzić ciekawość i kreatywność dziecka. Właśnie w tym celu powstał dramat połączony z warsztatami teatru Novy Ruch. Premierę przewidziano na 6 maja 2018 w Barze Barbara we Wrocławiu.

Ciao Ciało

„Ciao Ciało!” – różne oblicza ruchu

Wydaje się, że nie ma lepszego sposobu, by mówić o ciele, niż poprzez sam język fizyczności. Działania oparte na klasycznym teatrze, pantomimie i tańcu to sensualne połączenie różnych form ruchowych. Dzięki temu spektakl „Ciao Ciało!” jest nie tylko łatwiejszy w odbiorze dla małego dziecka, ale także bardziej wymowny. Występujący na scenie aktorzy, Agnieszka Charkot i Piotr Soroka, starają się zrozumieć i odtworzyć sposób postrzegania malucha. Właśnie dlatego struktura spektaklu jest dynamiczna i zostawia duże pole dla wyobraźni. Dramat ma za zadanie pokazać dziecku, że eksperymentowanie z ruchem może być najlepszą zabawą i ciekawą drogą do poznawania samego siebie oraz przestrzeni wokół. Na publiczność czeka godzina pełna muzyki, mniejszych i większych akrobacji gimnastycznych oraz innych niespodzianek.

Teatr przyjazny dziecku

W programie przewidziano także warsztaty, podczas których uczestnicy będą mogli na własnej skórze sprawdzić, jak inspirującym medium jest ludzkie ciało. Reżyserka i aktorzy zapraszają dzieci wraz z rodzicami do wspólnego odkrywania własnych możliwości ruchowych. Co mogę zrobić z ręką, nogą, uchem albo nosem? Gdzie mogę dojść i jaką drogę wybrać? Co mogę powiedzieć bez słów? Zajęcia pomogą dziecku przełamać swoje bariery fizyczne oraz znaleźć w sobie otwartość i odwagę, które przydają się na każdym etapie życia. Warsztaty stanowią nieodłączną część całości "Ciao Ciało!" i płynnie wynikają z rozpoczynającego spektaklu. Projekt powstał w ramach Dotknij Teatru Łódź 2018.

Artyści zdają sobie sprawę, że pierwszy kontakt z teatrem jest dla malucha wyjątkowym doświadczeniem. Rodzice nie muszą się obawiać – w Barze Barbara zadbano o bezpieczeństwo oraz komfort uczestników, tak aby dzieci mogły swobodnie poszukiwać inspiracji, w stosownym dla siebie miejscu i czasie. Warto skorzystać z niepowtarzalnej okazji i zabrać swoją pociechę na spektakl rozrywkowo-edukacyjny w wykonaniu teatru Novy Ruch.

MP/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: teatr, Barbara, Wrocław, 2018, zapowiedź
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Acid Snow
Spektakl "Acid Snow" premierowo na Scenie na Świebodzkim we Wrocławiu [FOTO] Wrocław

Teatr Polski we Wrocławiu zaprasza na kolejną premierę. Zobacz zdjęcia z próby!

Xięgi Schulza - spektakl
"Xięgi Schulza" z niesamowitą choreografią i kostiumami [FOTO] Wrocław

Zobacz zdjęcia z próby i poznaj komentarz twórców!

Babcia na jabłoni
"Babcia na jabłoni" - nowy spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek [FOTO] Wrocław

Premiera na otwarcie 5. Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci. Zobacz zdjęcia z próby i komentarz reżysera!

Polecamy
Pan P. Teatr Korba zaprasza na premierę
Pan P. Teatr Korba zaprasza na premierę Wrocław

„Pan P.”, najnowsza premiera Teatru Korba to spektakl z pogranicza kryminału i makabreski. Publiczność będzie świadkiem przesłuchania w sprawie popełnienia morderstwa.

Utwór o matce i... - okrągła premiera w Polskim
Utwór o matce i... - okrągła premiera w Polskim Wrocław

Jan Klata wystawi swój szósty spektakl na obchody 65-lecia Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Ostatnio dodane
Acid Snow
Spektakl "Acid Snow" premierowo na Scenie na Świebodzkim we Wrocławiu [FOTO] Wrocław

Teatr Polski we Wrocławiu zaprasza na kolejną premierę. Zobacz zdjęcia z próby!

Xięgi Schulza - spektakl
"Xięgi Schulza" z niesamowitą choreografią i kostiumami [FOTO] Wrocław

Zobacz zdjęcia z próby i poznaj komentarz twórców!

Kupony i kody rabatowe