Dzieje się - Teatr

CAPITOL otwiera Studium Musicalowe

2006-08-14 13:15:42 | Wrocław

Jeżeli umiesz śpiewać, tańczyć i chcesz zostać gwiazdą musicalu, przyjdź na egzamin!


UWAGA! Dodatkowy nabór: 24-25 września 2006


Niepubliczne Policealne Studium Musicalowe Capitol powstało z myślą o osobach, które mają predyspozycje aktorskie, wokalne i taneczne i swoją zawodową przyszłość chcą związać z pracą na scenie teatru muzycznego. Szkoła ma odpowiedzieć na ogromne zapotrzebowanie w tym zakresie ze strony młodzieży szukającej możliwości profesjonalnego przygotowania do realizacji swoich planów zawodowych. Dolny Śląsk a zwłaszcza Wrocław jest miejscem, gdzie utalentowana młodzież ma wiele okazji do prezentowania swoich talentów, ale niewiele możliwości zdobycia kwalifikacji, dających możliwość zawodowego związania się ze sceną muzyczną. Z drugiej strony teatr muzyczny potrzebuje bardzo wszechstronnie przygotowanych młodych artystów, którzy na równie wysokim poziomie śpiewają, tańczą i realizują zadania aktorskie. Współczesny repertuar teatru muzycznego, oraz coraz bardziej wymagająca publiczność nie pozwalają na zadowolenie się jednostronnie wykształconymi artystami.

Studium kształci w kierunku aktor scen muzycznych, specjalność-wokalno- aktorska. Szkoła zapewnia zajęcia z profesjonalistami we wszystkich dziedzinach objętych kształceniem. Uczestnicy zajęć będą profesjonalnie przygotowani do pracy artystycznej.

Cykl kształcenia trwa trzy lata a nauka kończy się egzaminem dyplomowym.

Nabór -
3 i 4 września,
Zapisy - sekretariat teatru, tel. 071 789 04 31
Więcej informacji: http://www.teatr-capitol.pl/

Cele szkoły

Wykształcenie wartościowych artystów dla potrzeb teatrów muzycznych i estrady

  • Kształcenie i rozwijanie umiejętności wokalnych, poprzez pracę nad techniką głosu w śpiewie klasycznym i piosenkarstwie.

  • Kształcenie i rozwijanie umiejętności w zakresie ruchu scenicznego poprzez pracę nad różnymi technikami tańca klasycznego, ludowego i współczesnego.

  • Kształcenie i rozwijanie uzdolnień aktorskich.

  • Ugruntowanie i poszerzenie wiedzy w zakresie historii teatru.

  • Zapoznanie z podstawową wiedzą muzyczną.

  • Rozwijanie osobowości artystycznej.

  • Zapoznanie słuchaczy z podstawami kształcenia słuchu.

  • Przygotowywanie do prezentacji artystycznych.

Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Polskie rymowanki albo ceremonie
Wrocławski Teatr Lalek wraca do grania i prezentuje plany na sezon 2020/2021 Wrocław

Co teatr planuje w najbliższych miesiącach? Sprawdź zapowiedzi repertuarowe!

Wszyscy jesteśmy dziwni
"Wszyscy jesteśmy dziwni" z nagrodą Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Dla Olgi Ciężkowskiej, studentki krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych, spektakl ten był reżyserskim debiutem.

Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.