Dzieje się - Teatr

CAPITOL otwiera Małą Scenę

2006-08-31 11:01:36 | Wrocław

 W poniedziałek 4 września 2006 rozpoczyna działalność Mała Scena Teatru Muzycznego CAPITOL.

Licząca 50 miejsc sala mieści się na parterze budynku administracji teatru przy ul. Piłsudskiego 72 (naprzeciwko głównego gmachu CAPITOLU). Została ona odremontowana i zaprojektowana z myślą o kameralnych projektach artystycznych - recitalach, koncertach i innych małych formach muzycznych i teatralnych przygotowanych i wykonywanych przez artystów Teatru CAPITOL.

Spektakle wystawiane na Małej Scenie zaczynają się zawsze o godz. 20:00, natomiast cena biletów wynosi 25 złotych.

Widowisko, które otworzy Małą Scenę (4 i 5 września) to Era Wodnika, spektakl muzyczny przygotowany na 27. Przegląd Piosenki Aktorskiej przez wokalistów CAPITOLU Bognę Woźniak i Sambora Dudzińskiego. Projekt, który stał się wydarzeniem tegorocznej edycji PPA, spotkał się z zachwytem widowni oraz krytyki. 


"Era Wodnika" to kontynuacja poszukiwań, jakie artysta prowadzi we własnych recitalach. Razem z muzykami Michałem Litwińcem i Filipem Danielakiem grają na całej orkiestrze instrumentów: od gitary, keyboardu i saksofonu, przez afrykańskie bębny, gongi, plastikowe rurki, aż po tybetańskie misy, które wprawiają w drgania delikatnym dotykiem pałeczek. To, co powstaje, to fantastyczna fuzja muzyki źródeł z nowoczesnym, improwizowanym brzmieniem klubowym.

Takich eksperymentów nawiązujących do ideologii New Age jest dzisiaj w muzyce wiele, ten wyróżnia osoba wokalistki i autorki tekstów Bogny Woźniak. Aktorka Teatru Capitol, znana z roli Tytanii w transoperze Leszka Możdżera "Sen nocy letniej" w Gdyni, ma ogromną ekspresję, wspaniały, mocny głos i bogate umiejętności aktorskie. Zmienia tożsamości równie łatwo jak skalę, jest lalką Barbie i pierwotną kobietą, tancerką z klubu go-go i opuszczoną dziewczyną, która wlecze się do domu po nocnej imprezie, wybijając rytm piosenki stopami w żwirze. To zarazem zdolna poetka - jej portrety kobiet ponowoczesnych, próbujących określić na nowo swoją tożsamość, walczących o niezależność, szukających miłości są piękne i bezpretensjonalne.

Jeśli dodać, że koncert "Ery Wodnika" miał miejsce w jednym z klubów wypełnionych po brzegi alternatywną publicznością z dredami, kolczykami i irokezami będziemy mieli pełen obraz rewolty, która trwa we Wrocławiu. (...)

Roman Pawłowski, recenzent teatralny ogólnopolskiej Gazety Wyborczej

Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
modernizacja DuÅźej Sceny Tpl
Teatr Polski we Wrocławiu rusza z modernizacją Dużej Sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego Wrocław

Nadchodzący remont będzie ogromnym wyzwaniem zarówno logistycznym, jak i finansowym.

28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt
Zbliża się 28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt w Toruniu

Wybitni światowi reżyserzy oraz najciekawsze polskie spektakle w programie wydarzenia!

Polecamy
Nadchodzi 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog - Wrocław 2021

Już niebawem odbędzie się jubileuszowa edycja MFF Dialog we Wrocławiu. Czego możemy się spodziewać?

Polecamy
Ostatnio dodane
modernizacja DuÅźej Sceny Tpl
Teatr Polski we Wrocławiu rusza z modernizacją Dużej Sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego Wrocław

Nadchodzący remont będzie ogromnym wyzwaniem zarówno logistycznym, jak i finansowym.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.