Dzieje się - Teatr

Brave Kids Wrocław 2020 - twórcy projektu tuż przed finałem [FOTO]

2020-07-29 12:01:26 | Wrocław

Już w najbliższy piątek 31 lipca 2020 o godzinie 18:00 w Centrum na Przedmieściu przy ul. Prądzywńskiego 39 A dzieci z dwutygodniowych warsztatów Brave Kids na Przedmieściu Oławskim zapraszają na swój loalny finał. Będzie to drugie takie wydarzenie we Wrocławiu, dwa tygodnie temu mogliśmy podziwać w finale grupę z Ołbina. Wstęp wolny, obowiązują zapisy. Zobaczcie zdjęcia z warsztatów przed finałem Brave Kids >>

Malika Murzagali

Wolność i bezpieczeństwo

Przy okazji nadchodzącego wydarzenia mieliśmy przyjemność porozmawiać z menadżerką projektową Maliką Murzagali i jedną z prowadzących - Kingą Maciejewską. Projekt Brave Kids powstał w 2008r. jako idea spotkania z różnorodnością kultur, języków i indywidualności. Głównym założeniem międzynarodowego projektu Brave Kids jest danie dzieciom tego co najważniejsze - wolności i bezpieczeńtwa, by mogły się otworzyć. - Dla nas najważniejsze jest to, że my dajemy dzieciom bezpieczną przetrzeń na to, żeby mogły pokazać swoją sztukę, kulturę i siebie - podkreśla Malika Murzagali.

Dzieci mają głos

Przełomowy model warsztatów polega na założeniu "dzieci uczą dzieci". Instruktorzy nie narzucają tematów przedstawień, inicjatywa leży zawsze po stronie najmłodszych. Ich pomysły są niesamowite, pełne pasji i świadomości, której powinni uczyć się dorośli.Bezpretensjonalnie mówią o sprawach ważnych jak zmiany klimatyczne czy poszanowanie inności.

Międzynarodowość on-line

Obecna sytuacja na świecie wstrzymała przyjazd zagranicznych uczestników. Tegoroczna edycja opiera się na poszukiwanie różnorodności i inspiracji  wśród loklnej społeczności. Międzynarodowym aspektem pozostają wirutalne spotkanie z młodzieżą z Uzbekistanu i Izraela. Organizatorzy zastanawiaja się nad włączeniem w program kolejnych edycji łączeń on-line, jednak podkreślają, ze spotkania na żywo są nieprzecenioną wartością.

Zaskoczenia i wyzwania

Brave Kids Oprócz wymiaru artystycznego jest otwarty na pracę z trudną młodzieżą. Walorem w tym przpadku jest intensywny plan warsztatów, a także miejsce i ludzie otwarci na słuchanie i zrozumienie. Dzieci zaskakują talentem i niekiedy okazuje się, że nieśmiali przejmuja rolę liderów, potrafia się dzielić i uczyć innych swojego śwaita. - Największe zaskoczenie stanowi talent, który dzieciaki w sobie noszą. Niektórzy z nich przychodzą już świadomi swoich umięjętności, a inni uważaja, że nic nie potrafią. Podczas warsztatów okazuje się, że jednak coś potrafią i robią to świetnie. Mają też możliwość odkryć nowe rzeczy i zauważyć, że mogą robić coś o czym nawet nie pomyśleli z równie pozytywnym rezultatem - komentuje Kinga Maciejewska, która od trzech lat prowadzi grupy artystyczne w "Brave Kids". Podczas zajęć dzieci podzielone są na grupy wiekowe tańcz, śpiewają, rysują, a dzięki czterem absolwetom wrocławskiego Wydziału Lalkarskiego AST poznają elementy teatru formy, przedmiotu i pantomimy.

Kinga MaciejewskaWielki finał

11. edycja "Brave Kids" zakończy sie pod koniec sierpnia wielkim finałem "Brave Kids pod wrocławskim niebem". Pokaz bedzie owocem połączenia sił warsztatowiczów z pozostałych miast Polski, gdzie odbywały się podobne warsztay: Wałbrzycha, Warszawy, Gdańska, Rzeszowa i Przemyśla.

Maja Kowalska

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: Malika Murzagali, Kinga Maciejewska, wywiad, warsztaty, finał

Brave Kids - zdjęcia z warsztatów (9)

Brave Kids - zdjęcia z warsztatów  - Zdjęcie nr 1
Brave Kids - zdjęcia z warsztatów  - Zdjęcie nr 2
Brave Kids - zdjęcia z warsztatów  - Zdjęcie nr 3
Brave Kids - zdjęcia z warsztatów  - Zdjęcie nr 4
Brave Kids - zdjęcia z warsztatów  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
DÅźungla - spektakl
Wrocławski Teatr Lalek wznawia działalność dla publiczności Wrocław

Po przerwie wymuszonej przez epidemię WTL postanawia rozpocząć nowy sezon wcześniej niż zwykle - już w sierpniu!

Teatr plenerowy - sasint
Sierpień z Wrocławskim Teatrem Plenerowym Wrocław

W sierpniu mamy szansę zostać widzami 3. edycji Wrocławskiego Teatru Plenerowego.

Malika Murzagali - Brave Kids
Brave Kids Wrocław 2020 - twórcy projektu tuż przed finałem [FOTO] Wrocław

Przed nami drugi wrocławski finał warsztatów "Brave Kids".

Polecamy
Do PAKI!
Do PAKI!

Organizatorzy PAKI zapraszają do wzięcia udziału w 23. Przeglądzkie Kabaretów PAKA!

Rafał Blechacz w Hamburgu
Rafał Blechacz w Hamburgu

Podczas wizyty w fabryce Steinwaya w Hamburgu, Rafał Blechacz wybrał nowy fortepian, który pozwoli mu dalej rozwijać swoje umiejętności. Zakup instrumentu na miarę jego talentu, sfinansował PKN ORLEN.

Polecamy
Ostatnio dodane
DÅźungla - spektakl
Wrocławski Teatr Lalek wznawia działalność dla publiczności Wrocław

Po przerwie wymuszonej przez epidemię WTL postanawia rozpocząć nowy sezon wcześniej niż zwykle - już w sierpniu!

Teatr plenerowy - sasint
Sierpień z Wrocławskim Teatrem Plenerowym Wrocław

W sierpniu mamy szansę zostać widzami 3. edycji Wrocławskiego Teatru Plenerowego.