Dzieje się - Teatr

Alternatywne miasto i ludzie w spektaklu studentów AST "Wrocław. Escape Room" [FOTO]

2021-02-15 11:06:31 | Wrocław

Za nami premiera spektaklu dyplomowego studentów IV roku Wydziału Lalkarskiego AST Wrocław. "Wrocław. Escape Room" w reżyserii Arkadiusza Buszko można było zobaczyć 12 oraz 13 lutego 2021. Jeśli nie daliście rady, to w naszej galerii prezentujemy zdjęcia z premierowego pokazu spektaklu >>

Wrocław. Escape RoomTwórcy

Reżyseria, choreografia: Arkadiusz Buszko
Tekst: Piotr Rowicki
Scenografia, kostiumy, lalki, opracowanie graficzne: Dżesika Zemsta, Wojciech Bereś | ASP
Wizualizacje: Katarzyna Trzewik | PJATK
Muzyka: Dawid Dorożyński | AM
Asystenci reżysera: Miłosz Broniszewski, Bartosz Kurowski

Producent: Radosław Frąk

Obsada

Julia Bochenek (Clara Immerwahr, Koryfeusz chóru), Miłosz Broniszewski (Manfred von Richthofen, Karl Denke, Kolega Cybulskiego, Sanitariusz), Szymon Bujak (Fritz Haber, Zbyszek Cybulski, Sanitariusz), Ula Gołdowska (Zofia Gostomska – Zarzycka, Badaczka), Agnieszka Horniczan (Matka Wandy), Antonia Lewicka (Edith Stein, Policjantka), Sandra Obrębska (Chochlik, Policjantka, Matka Boska), Adriana Paprocka (Pari Banu, Czarna Pani), Joanna Pilska (Frau Kupfer, Mumia)

Grupa wiekowa: 16+
Premiera akademicka: 5.02.2021 r., Scena im. Tadeusza Różewicza
Czas trwania: ok. 100 minut

Opis spektaklu "Wrocław. Escape Room"

Gra w teatr, teatr w grze. Świat przestaje istnieć. Świat, który znaliśmy, odszedł, katastrofa przyszła nagle, nie tak jak zapowiadano, za czterdzieści, pięćdziesiąt lat, ale jak złodziej, z czwartku na piątek. Bez zapowiedzi. Elektroniczny atak terrorystyczny. Cyklony. Huragany. Zaraza. Wylesienie. Wyludnienie. Zaszczurzenie. Smog. Wielopierścieniowe węglowodoryaromatyczne spaliny samochodowe i politycy. Czas na ucieczkę, schodami w dół, przed siebie,byle dalej, byle niżej w podziemia miasta. Alternatywny Wrocław. Wrocław historyczny. Miasto,którego nie ma. Legenda, która trwa. Polska. Niemiecka. Zapomniana. Może chodzimy po niej, po nich.

Bohaterowie, którzy żyli przed nami. Dwadzieścia, trzydzieści, pięćdziesiąt, sto lat temu.Clara Immerwahr, Zbyszek Cybulski, Zofia Gostomska-Zarzycka, Manfred von Richthofen, Edith Stein, Karl Denke, Matka Boska. Święta, morderca, bohater wojenny, aktor, żona, matka, bibliotekarka. Co ich łączy? Co chcą nam powiedzieć? Przed czym ostrzec? Witajcie w grze. Zasady są proste. Musicie przetrwać. Po to, by uratować świat. Spotkać Ludzi. Uzyskać Mądrość. Spokój. I szczęście. Idźcie przed siebie do światła i róbcie, co uważacie za słuszne. Tam cały czas trwa normalne życie. Normalne podziemne życie.

MD/ip

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: spektakl dyplomowy, AST Wrocław, wydział lalkarski, 2021, zdjecia, premiera
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
modernizacja DuÅźej Sceny Tpl
Teatr Polski we Wrocławiu rusza z modernizacją Dużej Sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego Wrocław

Nadchodzący remont będzie ogromnym wyzwaniem zarówno logistycznym, jak i finansowym.

28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt
Zbliża się 28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt w Toruniu

Wybitni światowi reżyserzy oraz najciekawsze polskie spektakle w programie wydarzenia!

Polecamy
Opera na Zamku
Spektakl Opery na Zamku w Szczecinie do zobaczenia online

Balet "Na kwaterunku" można oglądać na kanale YouTube Opery na Zamku.

Pietraszek, Nowakowska
MFT Dialog-Wrocław 2021: organizatorzy o budżecie i idei tej edycji festiwalu

Jerzy Pietraszek i Olga Nowakowska opowiedzieli o ciekawych kulisach organizacji festiwalu.

Polecamy
Ostatnio dodane
modernizacja DuÅźej Sceny Tpl
Teatr Polski we Wrocławiu rusza z modernizacją Dużej Sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego Wrocław

Nadchodzący remont będzie ogromnym wyzwaniem zarówno logistycznym, jak i finansowym.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.