Sztuka
Zbiorowa wystawa Witryny Jednej Fotografii

Zbiorowa wystawa Witryny Jednej Fotografii

  • 2020-01-09
  • pin Galeria Foto GEN, Plac bpa Nankiera 8, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 20.

fot. Oliwia Drozdowicz

Opis

WITRYNA JEDNEJ FOTOGRAFII - WYSTAWA ZBIOROWA
Od czwartku 9 stycznia w Galerii FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu będzie można oglądać zbiorową wystawę fotografii artystycznej pt. „Witryna Jednej Fotografii”. Ekspozycja, w której bierze udział 43 twórców, stanowi podsumowanie dotychczasowej działalności tytułowej mini galerii, ulokowanej na ul. Kuźniczej przy Teatrze Kalambur z inicjatywy kuratora wystawy, Michała Litwińca.

Witryna Jednej Fotografii to analogowa tablica uliczna.
Idea jej pojawiła się któregoś letniego popołudnia 2018 roku w głowie kapitana statku Kalambur Michała Litwińca i od razu została wdrożona w życie. Witryna prezentuje jedno zdjęcie zmiennie co mniej więcej 10 dni. Witryna mieści się na ulicy Kuźniczej we Wrocławiu pod ważką.
Jedno zdjęcie prezentowane w Witrynie jest zawsze pionowe w formacie 50/70, lub w kwadracie 50/50. Zdjęcie, jak nadmienia pomysłodawca, musi być po prostu dobre i mieć to "coś". Zdjęcie powinno zatrzymać na chwilę biegnącego przechodnia, dać mu swoją opowieść, zadać pytanie. W dobie cyfrowego scrollowania wszystkiego na ekranie, Witryna dumnie podkreśla swoją analogowość.

Ważnym elementem ekspozycji zdjęcia jest krótki tekst, który nie powinien być opisem, ale raczej drzwiami do innych dróg percepcji pojmowania oglądanej fotografii.
Prace mogą prezentować zawodowi fotograficy a także ludzie którzy po prostu lubią robić zdjęcia i chcą wziąć udział w akcji. Witryna jest dla wszystkich. Z czasem pojawią się miesiące tematyczne, na razie panuje w ekspozycji styl dowolny.
Witryna Jednej Fotografii to inicjatywa ideowa Fundacji Kalambur, wynikająca z potrzeby tworzenia w ogóle, oraz wprowadzania elementu bajkowego w naszą szarą rzeczywistość.
Zbiorowa wystawa Witryny Jednej Fotografii to przegląd 43 zdjęć. Czterdziestu trzech twórców, którzy zaprezentowali swoje prace w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Na wernisażu mogą nastąpić zdarzenia nieoczekiwane z udziałem artystów biorących udział w wystawie. Kurator namawia do aktywności twórczej, więc możemy się jej spodziewać ;)

Z akcji potwierdzonych towarzyszących wernisażowi:
- DVJ Mniamos: dj set
- Kala Sound System: Live music
- Agnieszka Kapuścińska: performance "Skąd pochodzisz"
- Wiktor Zaborowski: "Pole dance" performance
- Marek Hajduk: instalacja Mikroskop
- Valentina Rendon : video art
- Aleksandra Gronowska: pieśń nieznana
- plus koreczki, wina i poczęstunki niespodzianki......

Kurator: Michał Litwiniec
Organizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

ip

Ostatnio dodane
Kinomural 2019
Zbliża się Kinomural 2020 we Wrocławiu Wrocław

Obejrzymy m.in. dzieła powstałe we współpracy z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych oraz renomowaną uczelnią artystyczną z Chicago.

Przepompownia_Port_Miejski
18. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL pod tytułem "Wasteland" Wrocław

kino gatunkowe i pandemiczny niepokój - znamy identyfikację wizualną festiwalu.

Konkurs Ziaja