Sztuka
Wystawa Joanny Mląckiej "LAS, KORZEŃ, DRZEWO"

Wystawa Joanny Mląckiej "LAS, KORZEŃ, DRZEWO"

  • 2018-02-16, , godzina 19:00, do 2018-03-11
  • Galeria Sztuki Współczesnej Arttrakt, Wrocław

Opis

Wystawa Joanny Mląckiej "LAS, KORZEŃ, DRZEWO" to drugi pokaz twórczości artystki w galerii Arttrakt. Najnowsze obrazy są kontynuacją podejmowanej przez nią wcześniej tematyki dotyczącej twórczych działań człowieka ingerujących w naturę. Tym razem Mlącka zaprasza nas do lasu, a drzewo staje się głównym motywem jej artystycznych rozważań.
To właśnie drzewo jest nieodłącznym elementem naszego krajobrazu, od tysięcy lat służy na różne sposoby ludzkości-jest źródłem materiału potrzebnego do budowy najróżniejszych przedmiotów i konstrukcji. Mlącka przedstawia takie obiekty-konstrukcje wykonane z drewna, ale również z wtórnych, zużytych materiałów, na potrzeby ochrony i pielęgnacji przyrody. Zyskują one nowy wymiar - w obrazach Mląckiej tracą swoją pierwotną funkcję, stając się przedmiotem dzieła sztuki, swego rodzaju dekoracją. Jednocześnie są dla widza zagadką, gdyż wyrwane z pierwotnego kontekstu skrywają pewną tajemnicę, przypominają kryjówki, pułapki, szałasy, obiekty kultu. Las kryje wiele tajemnic. Nowy cykl obrazów Joanny Mląckiej to swoista afirmacja aktu twórczego, również tego, który tyczy się codziennych działań człowieka. Artystka dostrzega w zwyczajności coś niezwyczajnego i czyni z tego dzieło sztuki-tworząc i nadając znaczenia po raz kolejny na nowo.

Mapa

Ostatnio dodane
Wystawa TRZY SZTUKI Kamili, Ani i Dominiki Kozłowskich
Już niebawem wystawa "Trzy sztuki" Wrocław

Tym razem zobaczymy prace trzech ilustratorek, prywatnie sióstr: Kamili, Ani i Dominiki Kozłowskich. Mimo, że są rodzeństwem, tworzą w odmiennych stylistykach.

Light.Move.Festival.
Instalacje Light.Move.Festival. podbijają Polskę

Mocnym punktem festiwalu są instalacje świetlne.

Kupony i kody rabatowe