Sztuka
Wystawa "Hello, Modernity!" Julii Curyło

Wystawa "Hello, Modernity!" Julii Curyło

  • 2013-10-11, do 2013-11-09
  • Galeria Miejska, Wrocław

Opis

Pierwszy i zróżnicowany przegląd twórczości Julii Curyło będzie miał miejsce w Galerii Miejskiej we Wrocławiu. Wystawa "Hello, Modernity!" zostanie zaprezentowana w dniach 11 października - 9 listopada 2013. Na jej całość składają się cykle: LHC, Boska cząstka, Zderzenia, Spotkania oraz obrazy zapowiadające kolejne serie. Częścią ekspozycji są również dmuchane rzeźby "Kury Feministyczne" znajdujące się poza galerią, w przestrzeni miasta, m.in. na Placu Solnym i przy Hali Targowej.

"Hello, Modernity!" świadczy o ambiwalentnym i zdystansowanym postrzeganiu przez artystkę nowoczesnej kultury w jej dzisiejszym kształcie. We wszystkich pracach Curyło niezależnie od poszczególnej problematyki, pojawia się kilka źródeł jej fascynacji. Obrazy znajdują się gdzieś pomiędzy dyskursem artystycznym, nauką i wiarą - pokazują sprzeczności, ograniczenia i absurdy dzisiejszego świata.

Tropy pozostawione przez artystkę w jej obrazach bywają czasem zwodnicze, czasem wieloznaczne. Właściwie wszystkie sfery duchowej działalności człowieka poddaje ona testowi. Wystawa stanowczo nie jest zawołaniem kogoś, kto bezkrytycznie przyjmuje aktualne normy, mody, trendy. Kogoś, kto chce być "cool", choć brak mu zapału, by autentycznie tworzyć prawdziwą kulturę. Religia, nauka, sztuka, wszystkie one zdają się być podatne na fetyszyzację i ideologizowanie.

Julia Curyło urodziła się w Warszawie w 1986 r., studia odbyła w warszawskiej ASP - dyplom w pracowni prof. Leona Tarasewicza w 2009 r. Jest autorką obrazów oraz instalacji prezentowanych w miejskich przestrzeniach publicznych.

ip

Mapa

Ostatnio dodane
Hilma af Klint
Hilma af Klint - poznajcie szwedzką matkę abstrakcji

To ona jako pierwsza odeszła od malarstwa przedstawiającego.

24-godzinny Zegar Słoneczny
24-godzinny Zegar Słoneczny - rozstrzygnięto konkurs na rzeźbę w Krakowie

Znamy wyniki międzynarodowego konkursu architektonicznego.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w