Sztuka
Wrocławskie Oblicza Wolontariatu

Wrocławskie Oblicza Wolontariatu

  • 2021-05-28, do 2021-06-14
  • wstęp wolny
  • ulica Kuźnicza, Wrocław

Opis

Rusza wystawa zdjęć wrocławskich wolontariuszy, którzy w szczególnym 2020 roku, podjęli wyzwanie i realizowali różne działania na rzecz Wrocławia i jego mieszkańców.

Wolontariusze m.in. organizowali pomoc sąsiedzką, działali lokalnie, pomagali osobom przebywającym na kwarantannie. Wspierali seniorów robiąc zakupy, wyprowadzali psy, szyli maseczki, rozwozili posiłki.

Wystawa, prezentująca sylwetki wolontariuszy, jest podsumowaniem konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu”, organizowanego we Wrocławiu od czterech lat. Celem konkursu jest promowanie idei wolontariatu wśród mieszkańców i zwrócenie uwagi na działalność osób, które dobrowolnie i bezpłatnie podejmują działania pomocowe na rzecz innych, angażują się w inicjatywy i projekty o charakterze społecznym, dzielą się swoimi umiejętnościami, włączają się w działania realizowane przez organizacje pozarządowe, instytucje oraz pracodawców.

Wystawa jest wyrazem wdzięczności i ukłonem w stronę wszystkich zgłoszonych do konkursu – 22 osób w kategorii indywidualnej oraz 27 grup wolontariuszy.  

Zdjęcia zostały wykonane podczas plenerowej sesji fotograficznej w Parku Szczytnickim. Ich autorem jest wrocławski fotograf Piotr Spigiel, absolwent Dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, Fotografii i Multimediów na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz École supérieure des arts Saint-Luc w Liège (Belgia). Członek stowarzyszenia Fearless Photographers. Od lat zaangażowany w projekty kulturalne i ruchy społeczne we Wrocławiu.

Organizatorem wydarzenia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Ostatnio dodane
Konkurs Mikser Sztuki
Mikser Sztuki - trwa konkurs dla osób z duszą artysty

Zwiedzaj wirtualnie muzea i miksuj na wolnych licencjach!

Przeglądu Sztuki SURVIVAL 2021
Znamy program 19. Przeglądu Sztuki SURVIVAL we Wrocławiu Wrocław

Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-29 czerwca w Kotłowni - budynku legendarnego Pafawagu.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w