Sztuka
 WROCŁAW TATTOO KONWENT

WROCŁAW TATTOO KONWENT

  • 2021-07-31, do 2021-08-01
  • Stadion Wrocław, Wrocław

Opis

Miłośnicy tatuażu czekali dwa lata na kolejną edycję Tattoo Konwent. Pierwsza impreza po przerwie odbędzie się właśnie we Wrocławiu. Tym razem w strefie wystawienniczej pracować będzie 150 tatuatorów, którzy swoje wzory wystawią w 10 kategoriach konkursowych. Dla odwiedzających to okazja do wytatuowania się u utalentowanego artysty z innej części kraju lub lokalnego studia. W programie Wrocław Tattoo Konwent powered by Perła uwzględniono także dodatkowe atrakcje: koncert Dezertera i Moron’s Morons oraz pokazy: pole dance, freak show, akrobatyki oraz body paintingu. 
 
Wrocław Tattoo Konwent powered by Perła to nie tylko spotkanie branży tatuatorskiej, a przede wszystkim festiwal skierowany do osób, które kochają sztukę tatuażu lub chciałyby się wytatuować, ale nie wiedzą, jakie studio wybrać. W strefie wystawienniczej Tattoo Konwent pracują artyści z całego kraju, którzy nie tylko wystawiają swoje prace w konkursach, ale wykonują na żywo zaprojektowane przez siebie wzory. Na tatuaż można umówić się przed wydarzeniem, kontaktując się z biorącym w nim udział studio. Część artystów dysponuje również czasem dla osób, które spontanicznie zdecydują się na nowy rysunek na ciele.

Dowiemy się, kto robi najlepsze tatuaże

Festiwalowe bramy otwierają się dla odwiedzający o godzinie 10:00. Impreza potrwa do niedzielnego popołudnia. Przez dwa dni na scenie głównej odbywać się będą konkursy na najlepsze tatuaże. Jury w składzie: Inez Janiak, Majk i Michał Wurszt zdecydują, którzy tatuatorzy otrzymają nagrody w kategoriach: tatuaż duży, rękaw / nogawka / cały przód / całe plecy, tatuaż graficzny / geometryczny, tatuaż tradycyjny & neotradycyjny, tatuaż mały, tatuaż realistyczny, tatuaż dla debiutantów, tatuaż dwudniowy & kolaboracje, tatuaż I i II dnia konwentu.

Strefa muzyczna i atrakcje dodatkowe

W sobotę popołudniu dla uczestników konwencji zagrają dwa zespoły: Moron’s Morons i Dezerter. O oprawę muzyczną imprezy zadbają DJe: SAYURI, PZG, AURICOM i BABY MEELO. W programie znalazły się także pokazy specjalne. Przed publicznością swoje umiejętności zaprezentują: mistrzyni Pole Dance – Berenika Nienadowska-Krajewska, LUQO ART – performer-gimnastyk, ekspert w dziedzinie ekwilibrystyki i kontorsjonistyki, Krystian Minda – bohater budzącego grozę freakshow oraz Marian Folga – artysta specjalizujący się w bodypaintingu.

Strefy pełne rozrywki

Na Wrocław Tattoo Konwent będą działały strefy tematyczne: chillzone, zlot foodtracków, targi mody i designu, giełda winyli, wystawa malarstwa Eweliny Kochan czy strefa HotBall dla miłośników oldschoolowej motoryzacji. Fani tatuażu spotkają się także z reprezentantami WWF i Otwartych Klatek. Ponadto ceniona artystka specjalizująca się w tatuażu realistycznym Joanna Fąferko poprowadzi darmowe warsztaty dla tatuatorów. Dobrowolne datki składane w trakcie seminarium tatuażystka przekaże na rzecz Stowarzyszenia „Wilk Syty i Owca Cała”.
 
Najmłodsi uczestnicy mają możliwość kreatywnego spędzenia czasu pod opieką animatorów, w trakcie gdy ich rodzice w pełni korzystać będą z rozrywek przygotowanych przez organizatorów wydarzenia. Wśród nich znajdzie się akcja „Zrób portret u Watemborskiego”, w trakcie której fotograf wykonuje konwentowe portrety uczestnikom wydarzenia.
 
Pozowane zdjęcia uczestnikom wykonywać będzie także Michał Przybyła, prowadzący tegorocznej edycji Wrocław Tattoo Konwent. Wiedząc, że tatuaż jest wdzięcznym obiektem do fotografowania, organizator zaaranżował również specjalne sesje, w trakcie których fotografowie będą mieli okazję uchwycić w swoich obiektywach piękno profesjonalnych modelek alternatywnych. Bilety i pełny program wydarzeń z serii Tattoo Konwent powered by Perła.
 
Wrocław Tattoo Konwent to rozgrzewka przed Poznań Tattoo Konwent, który już za niecały miesiąc (bo w weekend 21-22 sierpnia 2021) odbędzie się w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich – przypomina Marcin Pacześny – organizator największego w Polsce cyklu spotkań z tatuażem artystycznym. - Tak więc wszystkich, którym nie uda się dotrzeć do nas w ten weekend zapraszamy już teraz do stolicy Wielkopolski.
 
 
ip
Fot: Krzysztof Zatycki 
Ostatnio dodane
Banksy 2021
Anonimowość nie pomaga Banksy'emu. Co z prawami do jego prac?

Przez anonimowość artysta traci prawa do swoich dzieł.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w