Sztuka
Wielomedialny spektakl muzyczny SHE-la i Cloud Theate

Wielomedialny spektakl muzyczny SHE-la i Cloud Theate

  • 2019-05-16, , godzina 19:00
  • od 28zł do 35zł
  • Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA, Wrocław

Opis

Kolejne z cyklu wydarzeń stworzonych na podstawie concept albumu SHE-la STORIES: #retrospect / #andersenretold, obfitujące w różnorodne treści, formy oraz rozwiązania muzyczno-teatralne.

Tym razem SHE-la sięga jeszcze głębiej i przy pomocy swojej muzyki i bogatej oprawy wizualnej tworzonej przez Cloud Theater, opowiada zupełnie inną historię. O ile poprzedni koncert, #retrospect, opowiadał o miłości, utracie i nadziei, spektakl muzyczny #andersenretold jest opowieścią o toczonych przez nas na co dzień walkach: o walce ze strachami z dziecięcych szaf, o walce z chorobą, o walce ze stereotypami, oczekiwaniami, społecznymi uwikłaniami. To głos sprzeciwu wobec przemocy i próba obalenia mitu księżniczki. To baśnie Andersena opowiedziane na nowo, głosem współczesnej kobiety.

W koncercie uczestniczyć będzie około dwadzieścioro artystów - muzyków, twórców teatralnych i cyfrowych grafików, którzy stworzą na oczach publiczności rysunkową scenografię, projektowaną na wszystkie ściany ogromnej przestrzeni koncertowej Studia im. Zbyszka Cybulskiego w CeTA. Głęboką i przejmującą podróż muzyczną zapewni emocjonalny wokal Patrycji Obary oraz aranżacje napisane między innymi na kwintet smyczkowy (o tyle niezwykły, że oparty na dwóch wiolonczelach), klarnet basowy i obój. Brzmienie żywych, klasycznych instrumentów dopełni gitara elektryczna i daksofon wydrukowany na drukarce 3D. Repertuar czerpać będzie z takich gatunków jak piosenka aktorska, jazz, monumentalna muzyka filmowa, czy psychodeliczna muzyka cyrkowa. Pojawią się nawet elementy muzyki punkowej czy rockowej. Emocjonalna muzyka SHE-la wzbogacona o niesamowitą warstwę wizualną stanowić będzie dla widza imersyjną podróż wgłąb snutej przez wokalistkę opowieści.

Stronę wizualną widowiska przygotowała wrocławska grupa teatralna Cloud Theater, znana między innymi ze spektaklu “Technologia jest Istotą”, za który reżyser, Teo Dumski, otrzymał nagrodę WARTO 2018. Grupy SHE-la i Cloud Theater współpracowały wcześniej przy produkcji teledysków zapowiadających płytę: “Impeccable” (w technice animacji poklatkowej) oraz “Mommy & Daddy Left” (w nowatorskiej technice animacji, określanej przez twórców cyfrowym malarstwem), a także koncertów, między innymi w CeTA i w Radio RAM.

Ostatnio dodane
Nicola Lo Calzo, Mitologia oporu
Znamy program 18. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi

Jak zwykle festiwal wypełni wydarzeniami i aktywnościami wszystkie zakątki miasta.

TIFF Open 2019
Wystartował nabór zgłoszeń do TIFF Open 2019 we Wrocławiu

To otwarty konkurs międzynarodowego festiwalu fotografii TIFF Festival dedykowany twórcom wykorzystującym medium fotografii.