Sztuka
Wernisaż wystawy "Nietota"

Wernisaż wystawy "Nietota"

  • 2018-06-29, , godzina 18:00
  • Muzeum Współczesne, pl. Strzegomski 2a, Wrocław

Opis

Muzeum Współczesne we Wrocławiu zaprasza na otwarcie wystawy pod tytułem "Nietota". Odbędzie się ono w piętek 29 czerwca o godzinie 18:00 w gmachu muzeum (plac Strzegomski 2a). Kuratorem wystawy jest Łukasz Huculak. Wystawę będzie można zwiedzać do 24 września.

O wystawie:

Wiara w istnienie wiedzy sekretnej i niewidzialnych mocy ma się dobrze, niezależnie od technicznego zaawansowania danej cywilizacji. Wystawa Nietota odnosi się do relacji sztuki i niewyrażalnego, związków praktyk artystycznych z magicznymi, podnosi też problem prześladowań osób aspołecznych, a pośrednio także estetyzację przemocy. Prezentacja obejmuje realizacje malarskie, wideo, obiekty i instalacje odwołujące się do wizualnych aspektów praktyk hermetycznych i mistycznych.

Artyści: Paweł Baśnik, Olaf Brzeski, Łukasz Huculak, Robert Kuśmirowski, Marcin Łuczkowski, Maess, Kamil Moskowczenko, Łukasz Patelczyk, Laura Pawela, Hubert Pokrandt, Alex Urban, Małgorzata Wielek-M.

Aj/ip

fot. materiały prasowe

Ostatnio dodane
Wystawa TRZY SZTUKI Kamili, Ani i Dominiki Kozłowskich
Już niebawem wystawa "Trzy sztuki" Wrocław

Tym razem zobaczymy prace trzech ilustratorek, prywatnie sióstr: Kamili, Ani i Dominiki Kozłowskich. Mimo, że są rodzeństwem, tworzą w odmiennych stylistykach.

Light.Move.Festival.
Instalacje Light.Move.Festival. podbijają Polskę

Mocnym punktem festiwalu są instalacje świetlne.

Kupony i kody rabatowe