Sztuka
Weekend z Edyta Stein

Weekend z Edyta Stein

  • 2010-10-08, do 2010-10-10
  • Dom Edyty Stein, Wrocław

Opis

"Weekend z Edytą Stein" to cykliczne wydarzenie organizowane od 2007 roku przez Towarzystwo im. Edyty Stein we Wrocławiu.  Tematem przewodnim tegorocznej edycji Weekendu są miejsca związane z Edytą Stein oraz pamięć o Niej w Polsce i w Niemczech.


W piątek o godziny 10:00 rozpocznie się Hagada, czyli żydowska opowieść - aktywne zwiedzanie Starego Cmentarza Żydowskiego dla dzieci i młodzieży Warsztaty dla dzieci i młodzieży oparte na pieśni o wierzei życiu narodu żydowskiego – Hagadzie. O godzinie  19.00 będzie miało miejsce otwarcie wystawy Józefa Hałasa "W imię piękna".

W sobotę o godzinie  15.00 odbędzie się pokaz filmowy zatytułowany "Powrót do Domu Edyty Stein", zaś o godz. 15.30 rozpocznie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej na Domu Edyty Stein przy ulicy Nowowiejskiej 38.Od godziny . 16.00 trwać będzie polsko- niemiecki panel dyskusyjny zatytułowany "Miejsca Edyty Stein w Polsce i Niemczech". Dyskusja poświęcona będzie  miejscom związanym z życiem Edyty Stein w Polsce i w Niemczech. O 19:30 odbędzie się odczyt fragmentów wspomnień, autobiografii i listów  Edyty Stein w wykonaniu  Agaty Skowrońskiej, aktorki Teatru Polskiego we Wrocławiu.


W niedzielę o 12:00 rozpocznie się spacer z przewodnikiem Śladami Edyty Stein.
Ostatnio dodane
Wieczor nad Odrą - Dyptyk
"Trzecia Planeta" - wystawa malarska Kasi Banaś w Galerii Platon Wrocław

Obrazy inspirowane wierszem Tomasza Różyckiego będzie można oglądać od 8 grudnia.

Opera Rara 2019
Zbliża się 11. edycja festiwalu Opera Rara w Krakowie

Ideą festiwalu Opera Rara jest zderzenie dwóch wizji opery: jej tradycyjnego oblicza oraz prowokacyjnych eksperymentów.