Sztuka
Spektrum światła/ Ekspozycja na kolor. Żółty

Spektrum światła/ Ekspozycja na kolor. Żółty

  • 2023-03-09, , godzina 17:00, do 2023-12-31
  • Muzeum Współczesne Wrocław, Wrocław

Opis


ŻÓŁTY. EKSPOZYCJA NA KOLOR.

9.3.23–31.12.23

Interaktywna scenografia, poziom 2

Wernisaż 9.03.2023, godz. 17:00

Spektrum światła. Ekspozycja na kolor to seria sensualnych interaktywnych scenografii w przestrzeni Samoobsługowego Muzeum oraz towarzyszący im program edukacyjny.

W ramach kilkuletniego cyklu wspólnie badamy jakości kolejnych barw spektrum światła widzialnego. Każdy kolor charakteryzuje się inną częstotliwością i energią, których doświadczamy poprzez obecność w przestrzeni interaktywnej scenografii. Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, do swobodnej, intuicyjnej zabawy.

Co czujesz, gdy myślisz o kolorze żółtym?

Interaktywna scenografia Ekspozycja na kolor. Żółty to przestrzeń eksperymentalnego doświadczania koloru. Scenografia składa się z interaktywnych stref, które pozwolą Ci na spontaniczną eksplorację przestrzeni i doświadczenie koloru poprzez aktywności ruchowe. Pobudzając do działania swoje ciało oraz angażując zmysły, będziesz miał szansę by rozwinąć poczucie osobistej mocy, własnej indywidualności oraz autentyczności.

Kreacje mocy

Wyraź swoją indywidualność i skomponuj unikalny strój. Swoim przebraniem pokaż światu jak się czujesz, gdy jesteś w doskonałym humorze i w pełni swojej mocy. Z ruchomych obrazów i pozostałych części garderoby stwórz dopełniającą Twój kostium scenografię. Stań obok drugiej osoby i sprawdźcie jak to jest, gdy oboje czujecie się równie ważni.

W glorii i chwale

Żółty to także kolor panowania nad energią i pielęgnowania wewnętrznej dostojności. Usiądź na tronie i poczuj w ciele, jak to jest być w blasku chwały. Obserwuj swoje wewnętrzne samopoczucie. Czy czujesz miękkość i swobodę? A może siedzisz usztywniony i masz ochotę wydawać rozkazy?

Góra do poruszenia

Co by było, gdybyś był wszechmocny? Co byś wtedy zrobiła/ zrobił? Zabaw się w siłacza i sam lub w parze zacznij „przenosić góry”! Ćwicz mięśnie ramion i nóg, które są odpowiedzialne za poczucie własnej sprawczości.

Prosto do celu

Wypróbuj swoją moc w zabawie. Wybierz piłkę z napisem „mój cel”, potrzymaj ją chwilę w dłoni i zobacz to, na czym Ci zależy oczami wyobraźni. Następnie umieść ją w przestrzeni wystawy. Weź drugą piłkę z napisem „moja energia” i skup się na celu. Nie ustawaj, póki nie trafisz. Ćwicz swoje  mięśnie woli. Cel także może być wspólny!

Żółta opowieść

Posłuchaj o jakościach, które niesie ze sobą kolor żółty, o tym jakie są jego ciemne i jasne strony oraz o tym, czego może nas nauczyć. Nadstaw uszy i wsłuchaj się w tonację żółci.

Słowa pełne mocy

Dobrze dobrane słowa mogą pomóc nazwać Ci to, czego sobie życzysz. Z magnetycznych elementów ułóż zaklęcie — własne zdanie mocy. Wyraź swoją wolę i wesprzyj się w bezkompromisowym stawaniu do swojej autentyczności.

 

Projekt Spektrum światła dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Ostatnio dodane
mierzalne
Młodzi artyści - policzalne, mierzalne w Pracowni Poznania Wizualnego [zdjęcia, relacja] Wrocław

Jak było na wernisażu w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu?

Nowy mural Banksy'ego zdemontowany przez robotników

Artysta potwierdził autentyczność dzieła na swoim Instagramie.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w