Sztuka
Pięć panien rozumnych i jeden mężczyzna lekkomyślny

Pięć panien rozumnych i jeden mężczyzna lekkomyślny

  • 2018-05-10, , godzina 18:00, do 2018-06-16
  • Galeria Miejska we Wrocławiu, ul. Kiełbaśnicza 28, Wrocław

Opis

Galeria Miejska we Wrocławiu serdecznie zaprasza na wystawę "Pięć panien rozumnych i jeden mężczyzna lekkomyślny".

Tytuł ekspozycji aluzyjnie odnosi się do przypowieści o pięciu pannach rozumnych i pięciu lekkomyślnych z Ewangelii św. Mateusza. Na wystawie prezentowane będą prace pięciu młodych malarek - Julii Curyło, Marceliny Groń, Joanny Kaucz, Aleksandry Prusinowskiej i Natalii Rybki oraz nestora polskiego performance'u Zbigniewa Warpechowskiego. Wnętrza Galerii Miejskiej wypełnią malarstwo, grafiki i rzeźby.

Zamysłem wystawy jest prezentacja na przykładzie młodych, ale utytułowanych już twórczyń, tendencji nawrotu do malarstwa figuratywnego. Rzeźby Warpechowskiego stanowić będą swoisty kontrapunkt do prac artystek.

Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się 10 maja (czwartek) o godzinie 18:00. Towarzyszyć mu będzie program muzyczny, który niejako skomentuje prezentowane dzieła, wykraczając poza tradycyjne ramy wernisażowych koncertów. Część muzyczna zostanie zrealizowana przez wybitnych twórców muzyki: Aleksandra Mrożka, Jolantę Zakrzewską i Olgę Marko.

Wystawa będzie czynna dla zwiedzających do 16 czerwca.
Kuratorem ekspozycji jest Mirosław Jasiński.

Ostatnio dodane
Wystawa TRZY SZTUKI Kamili, Ani i Dominiki Kozłowskich
Już niebawem wystawa "Trzy sztuki" Wrocław

Tym razem zobaczymy prace trzech ilustratorek, prywatnie sióstr: Kamili, Ani i Dominiki Kozłowskich. Mimo, że są rodzeństwem, tworzą w odmiennych stylistykach.

Light.Move.Festival.
Instalacje Light.Move.Festival. podbijają Polskę

Mocnym punktem festiwalu są instalacje świetlne.

Kupony i kody rabatowe