Sztuka
O sobie inaczej - wystawa fotograficzna

O sobie inaczej - wystawa fotograficzna

  • 2018-10-30, do 2018-11-20
  • Galeria pod Plafonem, Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Rynek 58, Wrocław

Opis

Prezentacja prac studentów z pracowni Intermediów i Fotografii Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Powstały one pod kierunkiem Małgorzaty Kazimierczak, artystki intermedialnej wykorzystującej w swej twórczości fotografię, wideo, instalacje audio-wizualne, malarstwo i grafikę. Od lat działa ona w obszarze sztuki idei, koncepcji, i przestrzeni instalacyjnej.

Tematem wystawy jest autoportret, jednak nietypowy, kreacyjny, społeczny. Jest to projekt szczególny, realizowany od 2011 r. z kolejnymi pokoleniami młodych twórców, jako koncepcja wymagająca autorefleksji na temat funkcjonowania społecznego. Jest to temat-pytanie, które każdy artysta często sobie zadaje. To projekt mówiący najwięcej o samych autorach i ich świecie. Zobaczymy 29 wybranych prac z kilku lat działalności pracowni.  Dobór ich jest nieprzypadkowy, bo odnosi się do miejsca ekspozycji i wynikającego stąd kontekstu funkcjonowania we wspólnej przestrzeni z plafonem zaprojektowanym przez wybitną artystkę Annę Szpakowską-Kujawską. W ten sposób koncepcje młodych twórców wejdą w dialog z ideą artystki, nestorki sztuki.

Prezentacja prac studentów z Pracowni Intermediów i Fotografii Wydziału Malarstwa i Rzeźby wrocławskiej ASP, powstałych pod kierunkiem Małgorzaty Kazimierczak. Autoportret nietypowy, kreacyjny, społeczny, to projekt szczególny, realizowany od 2011 r. z kolejnymi pokoleniami młodych twórców. 37 prac wybranych z kilku lat działalności pracowni.  Ich dobór odnosi się do miejsca ekspozycji. Prace znajdą się bowiem we wspólnej przestrzeni z plafonem projektu Anny Szpakowskiej-Kujawskiej. W ten sposób koncepcje młodych twórców wejdą w dialog z ideą nestorki sztuki.

W wystawie udział biorą:

Kacper Atłasik, Dawid Bartoń, Anna Blada, Dorota Borecka, Matylda Buszta, Barbara Całkowska, Agata Czacharsa, Marcin Forysewicz, Karolina Groń, Monika Gruszecka, Karolina Hyży, Faustyna Jałosińska /3 prace/, Magdalena Kanawka, Marlena Maczuga, Iwona Ogrodzka, Iza Opiełka, Julia Sikororska, Marek Świątek, Małgorzata Trzyna /3 prace/, Kamila Weissbek, Joanna Wróbel, Klaudia Wydra, Nikola Zych, Barbara Żłobińska, Agata Żychlinska.
 
Kurator wystawy: Wiesława Wilczyńska-Koper

O SOBIE INACZEJ
Wystawa fotograficzna
Galeria pod Plafonem, Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Rynek 58, Wrocław
Wystawa trwa od 30.10 do 20.11.2018
Wernisaż 8.11.2018, godz. 17.30

zdjęcie: „Autoportret społeczny”, fot. Małgorzata Trzyna

Ostatnio dodane
Opera Rara 2019
Zbliża się 11. edycja festiwalu Opera Rara w Krakowie

Ideą festiwalu Opera Rara jest zderzenie dwóch wizji opery: jej tradycyjnego oblicza oraz prowokacyjnych eksperymentów.

Lawenda i siki
Znamy laureatów pierwszego Krakowskiego Salonu Sztuki

Jury wyłoniło laureatów w kategoriach: Grand Prix, Obraz Roku, Obiekt Roku, Dzieło Medialne Roku i Działanie Roku.

Konkurs Ziaja