Sztuka
Nowa normatywność. Sympozjum Plastyczne Wrocław '70

Nowa normatywność. Sympozjum Plastyczne Wrocław '70

  • 2020-08-13, , godzina 18:00, do 2020-12-14
  • Muzeum Współczesne Wrocław, Wrocław

Opis

13 sierpnia (czwartek) o godz. 18.00 w Muzeum Współczesnym Wrocław zostanie otwarta wystawa „Nowa normatywność. Sympozjum Plastyczne Wrocław ‘70”.

Kurator: Piotr Lisowski. Wystawa jest częścią Sympozjum Wrocław 70/20 – oddolnego programu obchodów 50. rocznicy Sympozjum Plastycznego Wrocław ’70.

Wystawa „Nowa normatywność. Sympozjum Plastyczne Wrocław ‘70” poświęcona jest jednemu z najważniejszych wydarzeń artystycznych w polskiej historii sztuki drugiej połowy XX w. Zorganizowane 50 lat temu we Wrocławiu spotkanie artystów, krytyków i teoretyków sztuki stało się w wielu aspektach wydarzeniem przełomowym, kierującym mnożące się w latach 60. przesłanki nowego myślenia o sztuce ku nowej jakości.

Pokaz jest próbą kuratorsko-badawczej interwencji w historię sympozjum. Z jednej strony ważne jest ukazanie materiałów źródłowych systematyzujących przebieg i efekty spotkania. Z drugiej strony kluczowe dla wystawy jest wejście w dialog z wydarzeniami z 1970 r. nieograniczający się jedynie do perspektywy historycznej. Dlatego w wystawie weźmie udział blisko 80 artystów – uczestników sympozjum oraz twórców młodszego pokolenia.

Polecamy
Ostatnio dodane
Murale we Wrocławiu, których mogliście nie widzieć [lipiec 2020]

Street art jest tworzony dla każdego przechodnia, a Wrocław słynie z kreatywności. Przeczytaj o muralach!

Daphnia giving birth
Polak zrobił najlepsze zdjęcie mikroskopowe świata

Fotografia rodzącej dafni autorstwa Marka Misia nagrodzona w konkursie Wiki Science Competition.