Sztuka
Noc Nadodrza w CRZ Krzywy Komin

Noc Nadodrza w CRZ Krzywy Komin

  • 2021-09-17, do 2021-09-18
  • CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35 a , Wrocław

Opis

Zapraszamy na kolejną odsłonę Nocy Nadodrza! To niepowtarzalna okazja, by poznać bliżej CRZ Krzywy Komin i skorzystać z bezpłatnych wydarzeń. Będzie radośnie, pozytywnie i jak zwykle artystycznie! W programie – kreatywne zajęcia dla dzieci, warsztaty rzemieślnicze, roślinne oraz wernisaż wystawy plakatów Jana Jerzmańskiego. Zapowiada się weekend pełen wrażeń!

Obchody święta Nadodrza rozpoczynamy z lekkim wyprzedzeniem już w piątek - 17 września - trzydniowymi warsztatami rzemieślniczymi - Renowacja czy upcycling? Nowe życie mebla. Podczas warsztatów będziemy poszukiwać pomysłów na wykorzystanie starych okien. Przed nami praca i przyjemność - czyszczenie, szlifowanie, zdzierania starych warstw, malowanie i tworzenie! Za każdym razem efekt jest zaskakujący.

W sobotę - 18 września po świecie zielonych dekoracji oprowadzi was Agata Łoś - pasjonatka domowych dżungli, wirtuozka układania i sadzenia kwiatów. Na warsztatach opowie jak hodować rośliny bez doniczek, jak zrobić i pielęgnować kokedamę. Zielone kule zawisną w holu w Krzywym Kominie wypełniając przestrzeń dobrą energią.

W naszym programie nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Dzieciaki, w Artystyczną Noc Nadodrza zabieramy was na Księżyc! Podczas warsztatów wykonamy księżycowe dekoracje na bazie drewnianej obręczy. Nasze księżyce będziemy przeplatać złocistymi sznurkami, tasiemkami i koronkami. Posypiemy je też kosmicznym pyłem, by nadać im mocy i blasku!

Małych miłośników międzygalaktycznych podróży zapraszamy również na warsztaty tworzenia zegarów ściennych. Odległe planety, gwiazdy i galaktyki potraktujemy jako inspirację do zaprojektowania tarczy zegara. Co więcej czeka nas wymyślanie nowych konstelacji, eksperymentowanie z kolorami i ostatecznie montaż cyferek i wskazówek. My już odliczamy minuty do spotkania!

Finałowym punktem wieczoru będzie wernisaż wernisaż wystawy Jana Jerzmańskiego -Miasto. Z widokiem na wrocławskąarchitekturę. Motywem przewodnim wystawy jest plakat architektoniczny rzetelnie odzwierciedlający wrocławskie obiekty z okresów historycznych.  W swojej twórczości artysta łączy wiedzę projektową, znajomość architektury i pasję do odkrywania wrocławskich miejscówek.

Koniecznie zarezerwujcie sobie czas, zabierzcie rodzinę, przyjaciół, znajomych i bawcie się razem z nami!

Na warsztaty obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie:

https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/muzyczna-noc-nadodrza-2/

Ostatnio dodane
reklama
Jak degustować whisky?

Dowiedz się, w jaki sposób powinno się spożywać klasyczne whisky.

sztuka uliczna graffiti
Sztuka uliczna - wandalizm czy cenne dzieło artysty?

Co i kiedy wolno zamalować albo sprzedać?

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w