Sztuka
Noc Muzeów 2022 w CK Agora

Noc Muzeów 2022 w CK Agora

  • 2022-05-14
  • wstęp wolny
  • Centrum Kultury AGORA, ul. Serbska 5a, Wrocław

Opis

Muzeum Koloru. Rodzinny piknik artystyczny na Noc Muzeów w CK Agora

14.05 / godz. 18.00 – 20.00

Muzeum Koloru to interdyscyplinarne działania, których tematem wspólnym jest szeroka gama barw używanych w sztuce. Naszym małym odbiorcom proponujemy bogaty program warsztatów, którego motywem przewodnim będzie kolor, jego postrzeganie i zastosowanie w sztuce z pogranicza wielu epok. Kreatywne, łamiące schematy i skłaniające do myślenia, zajęcia plenerowe pozwolą stworzyć kolorowe muzeum i wyposażyć je we własne eksponaty takie jak: rzeźby, obrazy czy instalacje. Zastanowimy się dlaczego kubizm jest taki kanciasty, kim był Picasso, co to jest ta cała ekspresja i jak być bardziej awangardowym od samego Duchampa? Aby odpowiedzieć na wszystkie pytania, proponujemy warsztaty kolażu, plastyczne, tekturowej rzeźby oraz scenograficzne.

Program:
18.00 – 20.00 / plener przed CK Agora

Warsztaty kolażu Awangarda i Dadaiści.  

Warsztaty to twórcza podróż w zakamarki nieskrepowanej fantazji dziecięcej. Będziemy zestawiać różnorodne, niekoniecznie powiązane ze sobą materiały o różnych odcieniach, posługując się techniką kolażu, tworząc własne dzieła sztuki.

Warsztaty rzeźby z tektury Kubizm i Picasso.

Na warsztatach stworzymy za pomocą papieru i tektury, kolorowe i unikatowe formy i bryły przestrzenne, przypominające zwierzęta, poszukamy dla nich nowych rozwiązań geometrycznych, odrzucimy reguły klasycznej perspektywy.   

Warsztaty plastyczne Surrealizm i Futuryzm  

Zanurzymy się w świat z pogranicza jawy i snu czy halucynacji. Zburzymy logiczny porządek świata i wykonamy futurystyczne ramy do obrazów, które zawisną w naszym Muzeum Koloru. 

Warsztaty scenograficzne Ekspresja i Abstrakcja.

Warsztaty pokażą jak dążyć do wyrażania siebie swoich emocji i uczuć za pomocą sztuki. Będziemy pracować wielkoformatowo, tworząc przestrzeń ekspozycyjną,  stosując przy tym wyraziste środki takie jak: deformacja, kontrasty i  wyolbrzymienie.

www: https://www.ckagora.pl/noc-muzeow-muzeum-koloru-piknik-rodzinny/

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w