Sztuka
Marcin Harlender - Retrospektywa

Marcin Harlender - Retrospektywa

  • 2018-01-12, , godzina 18:00, do 2018-02-18
  • wstęp wolny
  • Galeria ZAMEK w Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1, Wrocław

Opis

Wernisaż pierwszej retrospektywnej wystawy legendy wrocławskiej sceny artystycznej - Marcina Harlendera. Artysta pokaże pełen przekrój twórczości, począwszy od obrazu z 1988 roku, a skończywszy na pracy sprzed dwóch tygodni. Wernisażowi towarzyszył będzie performance z udziałem artysty.

Wystawa w Centrum Kultury Zamek  to pierwszy retrospektywny pokaz prac Artysty. Harlender wielokrotnie prezentował swoją twórczość, ale nigdy dotąd w tak szerokim przekroju czasowym. Najstarszy pokazywany w Leśnicy obraz (dyptyk), Marcin Harlender namalował w 1988 roku, równo 30 lat temu. Najnowszą pracę stworzył przed dwoma tygodniami. Prezentacja obejmuje 20 prac Artysty: malarstwo olejne, akrylowe, obiekty znalezione. W performensie, który będzie towarzyszył wernisażowi, Harlender odkryje swoje najnowsze oblicze. Robił to wcześniej zwykle we wrocławskiej galerii Entropia, ale nigdy dotąd w zamku. Wśród eksponowanych prac będą oczywiście białe kreski, które na trwałe wprowadziły Go do historii polskiego street-artu - Cezary Kaszewski.

Marcin Harlender urodził się w 1959 roku. Malarz, performer, jeden z pionierów street artu w Polsce. Studiował w PWSSP we Wrocławiu, dyplomowany w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego. Na przełomie lat 80. i 90. autor i uczestnik działań i akcji artystycznych w przestrzeni miejskiej Wrocławia. Autor kilkudziesięciu wystaw i teoretycznych wystąpień. Współpracuje z wrocławską Galerią Entropia od 30 lat. Obrazy artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu i Zachęty Dolnośląskiej.

Mapa

Ostatnio dodane
Letni Festiwal Operowy
Podsumowanie Letniego Festiwalu Operowego 2018

Wydarzenie zebrało aż 8,5 tys. widzów!

fot. Krzysztof Zatycki
Brave Festival 2018: spotkanie medialne za nami [ZDJĘCIA] Wrocław

Poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących 13. edycji festiwalu.

Kupony i kody rabatowe