Sztuka
Lola Paprocka & Pani Paul. Northern Rivers

Lola Paprocka & Pani Paul. Northern Rivers

  • 2018-08-25, , godzina 19:00, do 2018-09-28
  • Miejsce przy Miejscu 14 pl. Strzelecki 14, , Wrocław

Opis

Tytułowe Northern Rivers (Północne rzeki) to nazwa obszaru w australijskiej Nowej Południowej Walii, który jest znany z białych plaż, dzikiej przyrody i idealnych fal do surfowania. Obszar ten stał się przystanią dla różnego rodzaju hipisowskich komun i organizacji poszukujących alternatywnych form wspólnotowych. Właśnie stamtąd pochodzą bohaterowie fotografii Loli Paprockiej i Paniego Paula.

Grupa, którą sportretowali, to Our Strong Brotherhood. Nazwa ta jest niczym tag ich nastoletniej tożsamości. Jednocześnie ich chłopacka rodzina, mała prywatna wspólnota, oparta na przyjaźni i wspólnym dorastaniu. Portrety młodych mężczyzn uzupełnione są zdjęciami ich najbliższego otoczenia: domów, w których mieszkają, i natury, której piękno i groza wpływają na to, kim są i kim się staną. Trudno określić czas, w którym wykonano zdjęcia – czy jest to teraz, czy może zdjęcie pochodzi z lat 80. Szczegóły strojów i fryzury nie ułatwiają zadania. Jedno jest pewno: jest ciepłe lato. Wieczne lato.

Lola Paprocka i Pani Paul to polsko/australijski kolektyw fotograficzny, którego prace są połączeniem dokumentalnej wrażliwości i edytorialnej estetyki.

Kurator: Łukasz Rusznica

Ostatnio dodane
Paris Monster
Znamy atrakcje Eklektik Session 2018 we Wrocławiu Wrocław

Dowiedzieliśmy się, jakie atrakcje czekają na nas podczas tegorocznej edycji festiwalu.

Letni Festiwal Operowy
Podsumowanie Letniego Festiwalu Operowego 2018

Wydarzenie zebrało aż 8,5 tys. widzów!

Kupony i kody rabatowe