Sztuka
Lola Paprocka & Pani Paul. Northern Rivers

Lola Paprocka & Pani Paul. Northern Rivers

  • 2018-08-25, , godzina 19:00, do 2018-09-28
  • Miejsce przy Miejscu 14 pl. Strzelecki 14, , Wrocław

Opis

Tytułowe Northern Rivers (Północne rzeki) to nazwa obszaru w australijskiej Nowej Południowej Walii, który jest znany z białych plaż, dzikiej przyrody i idealnych fal do surfowania. Obszar ten stał się przystanią dla różnego rodzaju hipisowskich komun i organizacji poszukujących alternatywnych form wspólnotowych. Właśnie stamtąd pochodzą bohaterowie fotografii Loli Paprockiej i Paniego Paula.

Grupa, którą sportretowali, to Our Strong Brotherhood. Nazwa ta jest niczym tag ich nastoletniej tożsamości. Jednocześnie ich chłopacka rodzina, mała prywatna wspólnota, oparta na przyjaźni i wspólnym dorastaniu. Portrety młodych mężczyzn uzupełnione są zdjęciami ich najbliższego otoczenia: domów, w których mieszkają, i natury, której piękno i groza wpływają na to, kim są i kim się staną. Trudno określić czas, w którym wykonano zdjęcia – czy jest to teraz, czy może zdjęcie pochodzi z lat 80. Szczegóły strojów i fryzury nie ułatwiają zadania. Jedno jest pewno: jest ciepłe lato. Wieczne lato.

Lola Paprocka i Pani Paul to polsko/australijski kolektyw fotograficzny, którego prace są połączeniem dokumentalnej wrażliwości i edytorialnej estetyki.

Kurator: Łukasz Rusznica

Ostatnio dodane
Superpozycje - Beata Stankiewicz-Szczerbik
"Superpozycje" - wystawa Beaty Stankiewicz-Szczerbik w Muzeum Współczesnym Wrocław Wrocław

To wieloelementowa instalacja, która łączyć będzie formy szklane z pracami wideo.

Dracula
Dracula Live in Concert na 12. Festiwalu Muzyki Filmowej

Superprodukcja Francisa Forda Coppoli z muzyką Wojciecha Kilara w Krakowie!