Sztuka
Lidia Mukhamadeeva "Od dziecka..."

Lidia Mukhamadeeva "Od dziecka..."

  • 2018-06-14, , godzina 18:00
  • CaféTHEA Przejście Żelaźnicze 4 Instytut im. Jerzego Grotowskiego Rynek Ratusz 27, Wrocław

Opis

OD DZIECKA... Lidii Mukhamadeevej to wystawa na którą składają się fotografie prasowe zrobione w okręgu Czelabińskim na Uralu. Niepozowane i niekadrowane po wykonaniu, jedynie z podstawową obróbką graficzną, pozornie wydają się stylistycznie przezroczyste. Układają się jednak w dokumentalny cykl, którego początkiem będzie dziecko, bowiem to, co jest postawowym tematem zdjęć Lidii Mukhamadeevej to ludzka emocjonalność. Autorka w swojej pracy w subtelny i nieoczywisty sposób gra ze stereotypem rosyjskiej mentalności - jest to rosyjskość widziana jednocześnie z perspektywy mieszkańca tego kraju, jak i obcokrajowca.

[Tobiasz Papuczys]

LIDIA MUKHAMADEEVA urodziła się na Uralu, mieszka w Polsce, jest fotografką i fotoreporterką. Zdjęcia zaczęła robić w wieku 22 lat. W latach 2010 - 2013 pracowała jako etatowy fotoreporter gazety "Wieczór Czelabińska", dla której wykonała większość zdjęć prezentowanych na wystawie. Współpracowała z wieloma tytułami prasowymi w Polsce (m.in. Gazeta Wrocławska) i zagranicą. Absolwentka KUL na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16 oraz pół godziny przed rozpoczęciem wydarzeń odbywających się w Przejściu Żelaźniczym. Informacja o zwiedzaniu wystawy dostępna w Sekretariacie (Instytut Grotowskiego). Wstęp wolny.

Ostatnio dodane
Wieczor nad Odrą - Dyptyk
"Trzecia Planeta" - wystawa malarska Kasi Banaś w Galerii Platon Wrocław

Obrazy inspirowane wierszem Tomasza Różyckiego będzie można oglądać od 8 grudnia.

Opera Rara 2019
Zbliża się 11. edycja festiwalu Opera Rara w Krakowie

Ideą festiwalu Opera Rara jest zderzenie dwóch wizji opery: jej tradycyjnego oblicza oraz prowokacyjnych eksperymentów.