Sztuka
Lidia Mukhamadeeva "Od dziecka..."

Lidia Mukhamadeeva "Od dziecka..."

  • 2018-06-14, , godzina 18:00
  • CaféTHEA Przejście Żelaźnicze 4 Instytut im. Jerzego Grotowskiego Rynek Ratusz 27, Wrocław

Opis

OD DZIECKA... Lidii Mukhamadeevej to wystawa na którą składają się fotografie prasowe zrobione w okręgu Czelabińskim na Uralu. Niepozowane i niekadrowane po wykonaniu, jedynie z podstawową obróbką graficzną, pozornie wydają się stylistycznie przezroczyste. Układają się jednak w dokumentalny cykl, którego początkiem będzie dziecko, bowiem to, co jest postawowym tematem zdjęć Lidii Mukhamadeevej to ludzka emocjonalność. Autorka w swojej pracy w subtelny i nieoczywisty sposób gra ze stereotypem rosyjskiej mentalności - jest to rosyjskość widziana jednocześnie z perspektywy mieszkańca tego kraju, jak i obcokrajowca.

[Tobiasz Papuczys]

LIDIA MUKHAMADEEVA urodziła się na Uralu, mieszka w Polsce, jest fotografką i fotoreporterką. Zdjęcia zaczęła robić w wieku 22 lat. W latach 2010 - 2013 pracowała jako etatowy fotoreporter gazety "Wieczór Czelabińska", dla której wykonała większość zdjęć prezentowanych na wystawie. Współpracowała z wieloma tytułami prasowymi w Polsce (m.in. Gazeta Wrocławska) i zagranicą. Absolwentka KUL na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16 oraz pół godziny przed rozpoczęciem wydarzeń odbywających się w Przejściu Żelaźniczym. Informacja o zwiedzaniu wystawy dostępna w Sekretariacie (Instytut Grotowskiego). Wstęp wolny.

Ostatnio dodane
Paris Monster
Znamy atrakcje Eklektik Session 2018 we Wrocławiu Wrocław

Dowiedzieliśmy się, jakie atrakcje czekają na nas podczas tegorocznej edycji festiwalu.

Letni Festiwal Operowy
Podsumowanie Letniego Festiwalu Operowego 2018

Wydarzenie zebrało aż 8,5 tys. widzów!

Kupony i kody rabatowe