Sztuka
Jacek Zachodny. Miejsca zakryte

Jacek Zachodny. Miejsca zakryte

  • 2019-01-29, , godzina 18:00, do 2019-02-19
  • Galeria Entropia, ul. Rzeźnicza 4, Wrocław

Opis

Czy wobec ilości informacji, natężenia wydarzeń na świecie, rewolucji i zmian klimatycznych jest jeszcze sens wkraczania w samego siebie, dłubania palcem w swojej tożsamości w poszukiwaniu własnego wstydu, wracania do ukrytych słabości i ran. Czy to kim jesteśmy jako jednostki ma jakiekolwiek znaczenie wobec, wydawałoby się, nieskończonego świata?  Moje/twoje/wasze przeżycie i doświadczenie, ile waży i dlaczego tak mało? Może wybrać bezpamięć. Bezpamięć w epoce ładnych twarzy i odważnych, dobrych ludzi.

Prace na wystawie poprowadzą powolną drogą w dół lub w górę w kierunku korzenia pamięci. Poprzez niemożliwe powroty do źródła, do puszczańskich ostępów dzieciństwa, alternatywnej rodziny i przyjaciół, kultu przodków, chwil słabości i rzeczy na co dzień zakrytych.

- Jacek Zachodny

 

Jacek Zachodny

Absolwent wrocławskiej ASP, studiował również Archeologię na Uniwersytecie Wrocawskim. W 2008 stypendysta Ministra Kultury. Jego prace znajdują się w kolekcjach publicznych, takich jak Dolnosląska Kolekcja Zachęty, Kolekcja Artystów w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Tworzy instalacje, obiekty, prace wideo, zajmuje się performancem i działaniem w przestrzeni publicznej. Jest autorem wideo do spektakli teatralnych [m.in. do „Tęczowej trybuny” M.Strzępki i P.Demirskiego]. Podróżnik – w swoich pracach realizowanych m.in. w Azji porusza się w obszarach różnorodnych kultur i ich wzajemnych powiązań. Współpracuje i publikuje w artystycznym piśmie „Rita Baum”. Pracuje z twórcami niepełnosprawnymi fizycznie i umysłowo, współtworząc Galerie

Ostatnio dodane
Superpozycje - Beata Stankiewicz-Szczerbik
"Superpozycje" - wystawa Beaty Stankiewicz-Szczerbik w Muzeum Współczesnym Wrocław Wrocław

To wieloelementowa instalacja, która łączyć będzie formy szklane z pracami wideo.

Dracula
Dracula Live in Concert na 12. Festiwalu Muzyki Filmowej

Superprodukcja Francisa Forda Coppoli z muzyką Wojciecha Kilara w Krakowie!