Sztuka
Ja.Japonia - premiera książki i wystawa

Ja.Japonia - premiera książki i wystawa

  • 2018-08-11, , godzina 19:00, do 2018-08-20
  • wstęp wolny
  • Centrum Kultury Agora, ul. Serbska 5a, Wrocław

Opis

W Japonii 11 sierpnia obchodzony jest jako Dzień Gór, w który to dziękuje się górom, za to że są. W Japonii też, właśnie u stóp góry Fuji Małgorzata Mauko Korczak stworzyła cykl swoich prac. Teraz pod postacią niezwykłej książki zaprezentuje je po raz pierwszy wrocławskiej publiczności, dzieląc się z nią swoją własną Japonią.

W miniony weekend Małgorzata Mauko Korczak premierowo zaprezentowała swoją książkę i prace podczas festiwalu Japanese Sake Festival w Berlinie. Po niemieckiej, czas na rodzimą premierę. Już w najbliższą sobotę 11.08 w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu odbędzie się autorskie spotkanie połączone z wernisażem prac Małgorzaty Mauko Korczak.

Książka “Ja.Japonia / 私と日本” to połączenie tekstu, grafiki i fotografii. Autorka określa to wydawnictwo słowem travelogue i jest ono  prywatną i subiektywną  opowieścią o jej podróży do Japonii,  dokąd w roku 2016 Mauko pojechała żeby w tamtejszej szkole artystycznej poznawać tajniki rękodzieła. A gdzie następnie powróciła w roku 2017 na rezydencję artystyczną odbywaną u stóp góry Fuji, miejsca bardzo ważnego dla Mauko.

“To książka bardzo osobista. Opowiada o Japonii widzianej moimi oczami. Jest to jednocześnie moja pierwsza książka w życiu. Wszystkie błędy, myśli, refleksje, które tam są, znajdują się tam, bo właśnie mają tam być i tam jest ich miejsce. Ta książka mocno pokazuje kim ja jestem i jak czuję” mówi o “Ja.Japonia / 私と日本” jej autorka Mauko Korczak. Premierze książki towarzyszyć będzie wystawa grafik Mauko, które były bazą projektu artystycznego rozwijanego przez nią następnie na rezydencji w Japonii.

Książka Małgorzaty Mauko Korczak spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem recenzentów. Jak pisze MAX Cegielski: Byś znalazł swoją Japonię” pisze Małgorzata Mauko Korczak, a potem nie tylko opisuje, ale też fotografuje, rysuje i wydaje książkę piękną. Z jednej strony nowoczesną (jak Japonia), z drugiej tradycyjną (jak Japonia), przywiązując wagę do każdego detalu (jak Japończycy). To książka zarówno autorska, artystyczna, jak i do pewnego stopnia reportażowa.

Podczas premiery książki i wernisażu wystawy rysunków i grafik, odbędzie się również pokaz zaprojektowanych przez Mauko koszulek z japońską kaligrafią, ceramicznych broszek oraz kolekcji japońskich pocztówek. Goście będą mieli możliwość rozmowy z autorką oraz zakupu książki “Ja.Japonia / 私と日本”.

Ostatnio dodane
Najlepsze zdjęcia 2018
Najlepsze zdjęcia fotoreporterów dlaStudenta.pl z 2018 roku [FOTO]

Z tych zdjęć jesteśmy najbardziej dumni. Zobaczcie galerię!

12. FMF
Znamy pierwszych gości 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Program 12. FMF to eksplozja różnorodności!