Sztuka
Izabela Chamczyk. Seriously salty / nowe materializacje

Izabela Chamczyk. Seriously salty / nowe materializacje

  • 2020-10-08, , godzina 18:00, do 2020-11-05
  • Galeria Entropia, ul. Rzeźnicza 4, Wrocław

Opis

Wystawa znanej malarki i performerki prezentuje najnowsze prace powstałe w ścisłym związku i współdziałaniu z aktywnością samej materii w zjawiskowy sposób objawiającej zachodzące w niej procesy. Autorka, programowo przekraczając dwubiegunowość pojęć destrukcji i kreacji, ukazuje ich jednoczesną tożsamość obecną zarówno w pięknie abstrakcyjnych form jak i konkretnych gadżetów czy artefaktów naszej cywilizacji pochłanianych i ponownie przyswajanych przez żywioł natury.  

Wystawa planowana na marzec b.r. tuż przed otwarciem została „zahibernowana” na kilka miesięcy przez żywioł koronawirusa. W międzyczasie artystka znana z działań procesualnych rozwinęła performatywne projekty online zainicjowane udziałem w cyklu #entropiawdomu. Wystawą Seriously salty / nowe materializacje wraca do przestrzeni galeryjnej.

 kuratorzy: Alicja i Mariusz Jodko  Izabela Chamczyk, malarka, absolwentka wrocławskiej ASP (2009), dyplom z wyróżnieniem, stypendystka czasopisma Artluk /stypendium dla młodego artysty/ i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka wielu wystaw, akcji, działań, filmów. Jedna z najbardziej aktywnych artystek młodej generacji. Pracuje w wielu mediach nieustannie przekraczając i redefiniując ich granice. Interesuje ją sztuka procesualna, odbywająca się w czasie i przestrzeni (np. publicznej). Tworzy filmy o specyficznej poetyce z pogranicza video artu i dokumentu.


Przypominamy o konieczności używania maseczek zakrywających nos i usta oraz o zachowaniu dystansu 2 m. W pomieszczeniach Galerii może przebywać jednocześnie max. 6 osób.

Ostatnio dodane
Lekcje Sztuki w sieci, czyli pracownie artystyczne od kuchni

Dowiedzcie się więcej o pracowniach artystycznych na Dolnym Śląsku.

Czy Słońce pochłonie Ziemię? Odpowiedź na wystawie "Red Giant" Zuzy Golińskiej Wrocław

Wystawę "Red Giant" można będzie zobaczyć w Muzeum Współczesne Wrocław do 25 stycznia 2021 roku.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w