Sztuka
Czesław Przęzak - wystawa na 45-lecie twórczości

Czesław Przęzak - wystawa na 45-lecie twórczości

  • 2020-08-22, , godzina 19:00, do 2020-10-15
  • Wstęp tylko dla posiadaczy bezpłatnych zaproszeń
  • Klub Pod Kolumnami, plac Świętego Macieja 21 , Wrocław

Opis

Wrocławski Klub Pod Kolumnami zaprasza w sobotę 22 sierpnia na największą w mieście plenerową i stacjonarną wystawę prac Czesława Przęzaka - jednego z najbardziej znanych polskich karykaturzystów. Mistrz rysunkowego dowcipu obchodzi w tym roku 45-lecie swojej twórczości.

Jego prace będzie można oglądać na dużych tablicach, które staną na skwerze pośrodku placu Świętego Macieja na wrocławskim Nadodrzu. Mniejsze formaty zawisną w Klubie Pod Kolumnami. Na wystawie zaprezentowanych będzie w sumie 75 prac. W galerii Klubu Pod Kolumnami 45 satyrycznych rysunków wielkoformatowych. Reszta prac – na siatkach i dużych tablicach na skwerze na placu św. Macieja. Otwarcie wystaw uświetni występ zespołu muzycznego.

Wernisaż wystawy odbędzie się 22 sierpnia o godzinie 19.00. Z powodu pandemii liczba miejsc na wernisażu będzie ograniczona. Wstęp tylko dla posiadaczy bezpłatnych zaproszeń, które można uzyskać wysyłając zgłoszenie na info@kolumny.art.pl

Do każdego zaproszenia podczas wernisażu będzie dodawany prezent – katalog oraz  maseczka z okolicznościowym logiem wystawy, metalowa plakietka i specjalnie na tę wystawę przygotowane pocztówki. Prace będą prezentowane do 15 października.

Rysunki wrocławskiego artysty  od kilkudziesięciu lat pokazywane są na wystawach na całym świecie.

Czesław Przęzak, urodził się 9 kwietnia 1952 we Wrocławiu. Jest członkiem rzeczywistym SPAK (Polish Association of Cartoonists) i UWC Union of Word Cartoonists. Jego debiut prasowy przypada na 1986 rok – wtedy jego prace zaczęły być publikowane w polskim magazynie satyrycznym „Karuzela” oraz w niemieckim „Eulenspiegel”.

Przez 45 lat swojej twórczości współpracował z 15 pismami między innymi: Gazetą Wrocławską, Skrzydlatą Polską, Karuzelą, Tygodnikiem Solidarność, Aidą oraz internetowym, tureckim pismem “Fenamizah”

Jego rysunki prezentuje także Galeria CWN - Cartoon World News z Iranu i UWC Magazyn internetowy.

Wystawy indywidualne:

Duża wystawa - rok 1994 Wrocław w „Galerii na strychu” zorganizowana przez artystkę rzeźbiarkę Krystynę Strużynę–Kunecką.

Rok 2016 wystawa z okazji jubileuszu - 30 lat uprawiania satyry 1986-2016 „Czesław Przęzak – zezowate szczęście” – w Klubie Pod Kolumnami we Wrocławiu.

Wystawy grupowe:

Bułgaria, Belgia, Czechy, Anglia, Turcja, Francja, Rumunia, Rosja, Armenia, Iran, Syria, USA, Australia, Austria,Peru, Kolumbia, Włochy, Holandia, Brazylia, Serbia, Egipt, Portugalia, Luksemburg, Grecja, Chorwacja, Meksyk, Filipiny, Indonezja, Japonia, Chiny, Kanada, Rosja, Izrael, Liban, Gwatemala, Czarnogóra i Polska - udział w około 170 wystawach w Polsce i zagranicą.

Co: Zaraźliwy uśmiech - Czesław Przęzak, wystawa na 45-lecie twórczości

Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21 oraz skwer przy placu Macieja, Wrocław

Kiedy: 22 sierpnia – 15 października

Wernisaż: 22 sierpnia, godz. 19.00

Wstęp wolny, zgłoszenia na info@kolumny.art.pl

 

Polecamy
Ostatnio dodane
Kinomural 2020
Dzieła sztuki na budynkach i setki widzów na 2. edycji Kinomuralu [FOTO] Wrocław

Zobaczyliśmy prawie 90 prac 49 artystów z 16 krajów.

world_of_tomorrow
Poznaliśmy program Ars Independent Festival 2020 Online

Ponad 30 gości, 45 utworów audiowizualnych, blisko 600 minut wideo, prawie 400 minut spotkań i dyskusji.

Konkurs Ziaja
Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w