Sztuka
CRZ Krzywy Komin - wakacje w rytmie dziecięcej kreatywności

CRZ Krzywy Komin - wakacje w rytmie dziecięcej kreatywności

  • 2022-06-27, do 2022-08-26
  • CRZ Krzywy Komin, ul.Dubois, Wrocław

Opis

Od 27 czerwca do 26 sierpnia Fundacja Open Mind zaprasza dzieci na Kreatywne Wakacje do CRZ Krzywy Komin. Letnie warsztaty w samym w sercu miasta to szeroka i różnorodna oferta zajęć dla dzieci w wieku 6-12 lat. Mali uczestnicy zostaną zabrani w niesamowitą podróż przez multidyscyplinarne warsztaty, twórcze zabawy, animacje i wycieczki. Wśród propozycji m.in. warsztaty kulinarne, roślinne, malarskie, kosmetyczne, rzeźbiarskie, eko fashion, czy z cyjanotypii.

Zapraszamy do przyłączenia się do wakacyjnej miejskiej przygody! Może być to tydzień lub nawet dwa, kiedy dzieci rozwiną swoje pasje lub poznają całkiem nowe aktywności, których jeszcze nie miały okazji wypróbować. CRZ Krzywy Komin to przestrzeń bezpieczna, w której każdy uczestnik będzie czuł się dobrze, spędzając czas z rówieśnikami w przyjaznej atmosferze.

Kreatywne Wakacje w CRZ Krzywy Komin składają się z pięciodniowych cykli warsztatów pod okiem profesjonalnych artystów i doświadczonych animatorów. Powstały z myślą o rozwijaniu dziecięcej twórczości poprzez zabawę, ruch i wszystkie zmysły. Uczestnicy bawią się, uczą i tworzą, a podczas wycieczek odwiedzają najciekawsze zakątki Wrocławia. W tym roku Fundacja przygotowała aż dziesięć propozycji tematycznych.

Z kuchnią dookoła świata to przepis na wakacje pełne przygód! Dzieci poznają świat różnorodnych smaków i aromatów oraz odkryją, że gotowanie może sprawiać wielką przyjemność. Uczestnicy nauczą się przygotowywać wyśmienite wege burgery, aromatyczne curry, czy zakręconą tortille.

Zrób sobie dżunglę! Warsztaty roślinne to opowieść o tym, jak otoczyć się zielenią i czerpać z tego, co naturalne i bliskie natury, mieszkając nawet w wielkim mieście. Podczas zajęć powstaną organiczne doniczki z ziemi i mchu zwane kokedamą, a także bomby wypełnione nasionami kwiatów, magiczne ogrody. Czeka nas rośliny SWAP i mnóstwo radości!
Malinowy prysznic to zabawa inspirowana przyrodą i letnimi aromatami. Naturalne składniki i proste, dostosowane do wieku dzieci receptury, pozwolą wyczarować glicerynowe mydełka, orzeźwiające mgiełki czy naturalny malinowy mus do ciała.

Kartony i nożyczki w dłoń! Podczas cyklu zajęć Zrób to sam! Warsztaty DIY uczestnicy będą mieli szansę uruchomić niczym nieskrępowaną wyobraźnię, by pod okiem fachowca kreatywnie wykorzystać surowce pochodzenia wtórnego. W trakcie warsztatowych zmagań powstaną trwałe i niezwykle oryginalne przedmioty.

O czym marzy każde dziecko? O swojej kryjówce – barwnej, kreatywnej, w której swobodnie może skakać i fikać koziołki. Przestrzeni urządzonej po swojemu, z miejscem na podwórkowe znaleziska i artystyczne drobiazgi. Na warsztatach Mali projektanci - pokój marzeń dzieci codziennie będą tworzyć przedmioty użytkowe i dekoracje, które pomogą sprawić, by ich pokoje wyglądały jak z najpiękniejszych snów.

Magia malarstwa to cykl warsztatów, który w niezwykły sposób przybliży dziecieom kolorowy świat sztuki!Wspólnie odkrywać będziemy magię malarstwa. Uczestnicy warsztatów realizować będą własne profesjonalne projekty artystyczne. Poznamy różne techniki, spróbujemy malarstwa na płótnie, dużym formacie a nawet na wodzie!

Tajemnice cyjanotypii to cykl warsztatów, który w prosty sposób przybliży niezwykłą technikę cyjanotypii! Wspólnie tworzyć będziemy własne profesjonalne projekty – fotogramy i odbitki z negatywów. Podczas zajęć poznamy podstawę techniki, będziemy mieszać odczynniki, bawić się w prawdziwe fotograficzne czary. Przed nami mnóstwo wrażeń, pracy i wyzwań. Odbijać będziemy na papierze akwarelowym, czerpanym, bawełnianych torbach i innych ciekawych podłożach.
Odśwież z nami swoją szafę i zadbaj o planetę! Na warsztatach Moda less waste zaznajomimy uczestników z technikami pozwalającymi tchnąć drugie życie w stare ubrania. Porozmawiamy o ideach upcyklingu i recyklingu,a następnie wcielimy je w życie wspólnie przerabiając przyniesione przez uczestników elementy garderoby.

Zostań mistrzem rzeźbiarstwa! Na warsztatach Dekoracja i rzeźba oraz Zabawa rzeźbą dzieci naucza się jak modelować zwierzęta, wykonają płaskorzeźby oraz odlewy własnej dłoni. W trakcie warsztatów dzieci poznają cały proces pracy rzeźbiarskiej od projektu - rysunku po wykonanie własnoręcznie dzieła.


Harmonogram:

I TURNUS : 27.06.-01.07. 2022
• Z kuchnią dookoła świata
II TURNUS: 04.07-08.07.2022
• Zrób to sam! Warsztaty DIY
• Dekoracja i rzeźba
• Zrób sobie dżunglę! Warsztaty roślinne
III TURNUS: 11.07.-15.07. 2022
• Z kuchnią dookoła świata
• Mali projektanci
IV TURNUS: 18.07.-22.07.2022
• Zrób to sam! Warsztaty DIY
V TURNUS: 25.07.-29.07.2022
• Malinowy prysznic. Warsztaty kosmetyczne
VI TURNUS: 01.08.-05.08.2022
• Zrób sobie dżunglę! Warsztaty roślinne
• Magia malarstwa
• Moda less waste
• Zabawa rzeźbą 3D
VII TURNUS: 08.08-12.08.2022
• Malinowy prysznic. Warsztaty kosmetyczne
VIII TURNUS: 22.08-26.08.2022
• Magia malarstwa
• Mali projektanci. Pokój marzeń
• Moda less waste
• Z kuchnią dookoła świata

Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul.Dubois 33-35a Wrocław, +48 71 733 44 30

Polecamy
Ostatnio dodane
Mural Disneya w Polsce
Mural Disneya jako aspekt terapeutyczny w Przylądku Nadziei we Wrocławiu

Inicjatywa ma na celu zapewnienie dzieciom w szpitalach komfortu, zbudowanie zaufania oraz zmniejszenie strachu i niepokoju.

Przeglad Survival
Znamy program 20. Przeglądu Sztuki SURVIVAL we Wrocławiu Wrocław

Zobaczmy, co jest w planie tegorocznej edycji.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w