Sztuka
Arpeggi - wystawa malarstwa Mai Kozłowskiej

Arpeggi - wystawa malarstwa Mai Kozłowskiej

  • 2023-05-12, , godzina 18:00, do 2023-06-30
  • wstęp wolny
  • Centrum Kultury AGORA, ul. Serbska 5a, Wrocław

Opis

Arpeggi wystawa malarstwa Mai Kozłowskiej

Wernisaż 12.05.2023 r. / piątek / godz. 18:00

Hol CK Agora / wstęp wolny

Wystawa do 30.06.2023

Arpeggio to rodzaj „złamanego akordu”, w którym tworzące go dźwięki zagrane są w sposób wznoszący lub opadający. Pomimo tego, że dźwięki arpeggio nie są zagrane w tym samym czasie, ich sekwencja formuje akord, a one samepomagają tworzyć rytm utworu. 

W swoich pracach Maja Kozłowska zastanawia się nad relacją postrzegania przestrzeni i jej oddziaływania na emocje widza. Malarskie arpeggi  to analiza relacji tonalnych barw, stopniowanie ich natężenia, budowanie przenikających się płaszczyzn. Jednocześnie, tak jak w przypadku „złamanego akordu”, to wprowadzanie kontrastu w celu wywołania zamierzonego efektu – planowa ingerencja w harmonijny układ. Arpeggi to połączenia oddziałujących ze sobą plam barwnych, tworzące efekt przenikania – wznoszące i opadające akordy, grające malarski rytm.

Maja Kozłowska – artystka związana z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Jej prace inspirowane są naturą, nadwiślańskimi krajobrazami i daleką północą. Tworzy abstrakcyjne pejzaże, motywy architektoniczne oraz realizacje video.

Polecamy
Ostatnio dodane