Sztuka
9. Urodziny Krzywego Komina

9. Urodziny Krzywego Komina

  • 2022-05-21, , godzina 12:00
  • wstęp wolny
  • CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, Wrocław

Opis

W maju mija 9. rok odkąd CRZ Krzywy Komin działa na Nadodrzu łącząc design, edukację, kulturę i rzemiosło. Już 21 maja zapraszamy na wspólne świętowanie tego dnia w klimacie wiosennego relaksu i SAMYCH DOBRYCH WIADOMOŚCI.

Przygotowaliśmy dużo unikatowego dobra – kreatywne warsztaty, animacje, wystawę kolażu i poezji, ogrodnicze atrakcje i chill-out na tarasie. Chcemy odczarować rzeczywistość – podzielić się z wami tym, co najlepsze, magnetyzujące, pełne karmiących treści i pozytywnych wibracji. Każdy kto kocha sztukę, piękno i naturę znajdzie w programie coś dla siebie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Uwielbiamy przyjęcia na świeżym powietrzu! W dniu naszych urodzin otwieramy ogród warzywny na tarasie. Od samego południa będziemy szykować grządki, sadzić zioła i drzewka. Wspólnymi, sąsiedzkimi siłami stworzymy zielony zakątek w Krzywym Kominie.  Na spragnionych ogrodników będą czekać pyszne owocowe lemoniady z Food-trucków!

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Dla małych odkrywców szykujemy podwórkowe aktywności – zajęcia z animatorami, gry i zabawy, które wywołują uśmiech!

Mocne kolory, zawadiackie kształty, a do tego dużo dystansu i uśmiechu. Tęczowe kolaże to warsztaty pełne ekspresji i mocy, na których tym razem dorośli obudzą w sobie dziecięcą fantazję. Będziemy malować barwne, abstrakcyjne obrazki i  ubierać je w piękne słowa.

Razem z Secret Spot poznamy również turecką sztukę malowania na wodzie – EBRU. Za pomocą patyczków i pędzli będziemy rozprowadzać na wodzie farbę, a następnie przenosić powstały wzór na papier. Ebru to sztuka nieco magiczna, fascynująca i wyciszająca, dająca niesamowite efekty.

Finałowym punktem programu będzie uroczyste otwarcie wystawy „Same dobre wiadomości”. Wystawa prezentuje obrazy – „tęczówki” wrocławskiej artystki Agaty Łoś ubarwione poezją zaprzyjaźnionych twórców: Olgi Marii Szelc, Anny Gawłowskiej, Katarzyny Konarskiej, Anny Kozickiej  i  Andrzeja Sharana. To świat olśnień, drobinek radości i zachwytów. Wystarczy się na chwilę zatrzymać i  zanurzyć  w czystej alchemii barwnych plam. „Same dobre wiadomości” to niepowtarzalna okazja na naładowanie się endorfinami i dobrą energią!

PROGRAM:

12:00-14:00 – Ebru – sztuka malowania na wodzie

12:00 – 18:00 – Strefa Chill-out – muzyka, strefa smaków z food-trucków

12:00-18:00 – Atrakcje dla najmłodszych – plac zabaw, zajęcia z animatorami, gry i zabawy

12:00-19:00 – Zwiedzanie wystawy „Impresje przestrzenne”

12:30 – A to pestka! Otwieramy ogród warzywny

15:00-17:00 – Tęczowe kolaże

19:00 – „Same dobre wiadomości” – Wernisaż kolażu Agaty Łoś

Data: 21.05..2022

Godzina: 12:00 -20:00

Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, Wrocław

Informacje i zapisy na warsztaty: www.krzywykomin.pl

Wstęp bezpłatny

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w