Sztuka
13. Festiwal Wysokich Temperatur

13. Festiwal Wysokich Temperatur

  • 2021-06-26, do 2021-06-27
  • Wstęp wolny
  • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta, Wrocław

Opis

Już 26 czerwca we Wrocławiu startuje trzynasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Wysokich Temperatur, który organizowany jest przez wrocławską Akademię Sztuk Pięknych im. E. Gepperta. Jest to jedyna w Polsce otwarta impreza artystyczna, podczas której mistrzowie pracy z ogniem dzielą się wiedzą i doświadczeniem z publicznością, prezentując swoją pracę niejako „od kuchni”.

„Dzieło ognia” to tegoroczne hasło Festiwalu, przyświecające artystom i uczestnikom, którzy jak co roku, spotkają się na licznych pokazach, pasjonujących warsztatach oraz interesujących wystawach. Zaproszeni z całego świata profesjonalni twórcy szkła, ceramiki i metalu będą prezentowali we Wrocławiu swoje umiejętności w ostatni weekend czerwca.

Co przed nami w tym roku?

Tegoroczny Festiwal Wysokich Temperatur będzie jednak inny, niż zwykle. Jak informują organizatorzy, z uwagi na obostrzenia pandemiczne, zmianie ulegnie formuła wydarzenia, które częściowo przeniesie się do świata wirtualnego - nie zabraknie jednak działań otwartych dla publiczności, które odbędą się na świeżym powietrzu w ogrodzie ASP przy ul. Traugutta*. Przed nami dwa dni pełne warsztatów, pokazów i spotkań ze sztuką w ogniu. Ponadto na uczestników czeka także wystawa oraz konferencja.

– Wykorzystując nieco sytuację, w jakiej się znaleźliśmy w tym roku - mówi Michał Staszczak, kurator sekcji metal, główny organizator Festiwalu – pokazujemy naszym widzom nieco więcej niż mieli możliwość zobaczyć dotychczas podczas festiwalu. Wiele realizowanych procesów, które wykorzystują wysoką temperaturę, wymaga przygotowań i czasu, dlatego osoby odwiedzające festiwal w formie stacjonarnej zwykle są świadkami tylko niektórych etapów naszej pracy. W tym roku będą mieli okazję, by uczestniczyć w tworzeniu sztuki w ogniu od samego początku!  

*W zależności od sytuacji epidemicznej, w przypadku ograniczenia wstępu na teren ASP, część wydarzeń będzie transmitowana online.

Ostatnio dodane
Konkurs Mikser Sztuki
Mikser Sztuki - trwa konkurs dla osób z duszą artysty

Zwiedzaj wirtualnie muzea i miksuj na wolnych licencjach!

Przeglądu Sztuki SURVIVAL 2021
Znamy program 19. Przeglądu Sztuki SURVIVAL we Wrocławiu Wrocław

Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-29 czerwca w Kotłowni - budynku legendarnego Pafawagu.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w