Byliśmy, gadaliśmy - Sztuka

Wybrano najpiękniejsze krakowskie szopki!
Wybrano najpiękniejsze krakowskie szopki!

W niedzielę ogłoszono wyniki 66. edycji konkursu na najpiękniejszą krakowską szopkę. Nagrodzone prace można oglądać do połowy lutego w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa.

Akordy Słów czyli rock metal symfonicznie
Akordy Słów czyli rock metal symfonicznie

W Polsce niewiele udaje się dzisiaj zobaczyć tak niezwykłych koncertów i podczas jednego wieczoru przeżyć tak niesamowite emocje, które poprzez artystów emanują na publiczność, która oddaje je ze zdwojoną siła, śpiewa i płacze, i tworzy wraz z artystami niezapomnianą przestrzeń ducha.

Plateaux Festival zakończony
Plateaux Festival zakończony

Długo wyczekiwany Plateaux Festival dobiegł końca. Nadszedł czas na krótkie podsumowanie tego niezwykłego wydarzenia, które, mam nadzieję, wpisze się na trwałe w nasz festiwalowy krajobraz.

Jak nawzajem się zżeramy!
Jak nawzajem się zżeramy! Wrocław

Do 18 kwietnia możemy oglądać w galerii Entropia we Wrocławiu niecodzienną ekspozycję. „Anakonda ślady miasta, czyli jak nawzajem się zżeramy” to temat instalacji prezentowanej przez absolwenta wrocławskiej ASP, Lecha Twardowskiego.

Lavazza we wrocławskim Muzeum Architektury!
Lavazza we wrocławskim Muzeum Architektury! Wrocław

Jeżeli jest ktoś, kto uważa, że włoski styl jest mało znaczący, niech koniecznie wybierze się do wrocławskiego Muzeum Architektury!

Boginie w Arsenale
Boginie w Arsenale Wrocław

„Widziałam w swoim życiu mnóstwo kobiet, ale takie dumne, piękne, znające swoją wartość i wysoko noszące głowę spotkałam dopiero tam...”. Tak opowiadała o mieszkankach Afryki Monika Worsztynowicz podczas uroczystego wernisażu.

O.B.O.R.A. w Gumowej Róży
O.B.O.R.A. w Gumowej Róży Wrocław

W Piwnicy Artystycznej Gumowa Róża miał miejsce rewelacyjny pokaz dowcipu w mistrzowskim wykonaniu. Inteligentny, pełen aluzji do otaczającej nas rzeczywistości, kipiący morałami program zaprezentowali Grzegorz Żak i Ścibor i Szpak.

Meksyk we Wrocławiu!
Meksyk we Wrocławiu! Wrocław

Obrazy, fotografie, rysunki, plakaty, akcenty rzeźbiarskie, pokazy multimedialne, performance, to wszystko serwuje nam galeria Awangarda we Wrocławiu.

Wratislavia Cantans: zakończenie 42 festiwalu
Wratislavia Cantans: zakończenie 42 festiwalu Wrocław

Dobiegła końca kolejna edycja prestiżowego festiwalu nad Odrą. W tym roku obfitował on w wiele nowych, niespotykanych dotąd aranżacji.

Duch Mozarta w Bazylice św. Elżbiety
Duch Mozarta w Bazylice św. Elżbiety Wrocław

Bazylika św. Elżbiety w czasie koncertu, który odbył sie 13 września w ramach Festiwalu Wratislavia Cantans wypełniła się niezwykłymi dźwiękami muzyki złożonymi w hołdzie Mozartowi.

Ostatnio dodane
Michał Hrisulidis
Michał Hrisulidis zaprasza na wystawę "Złożony" [WIDEO] Wrocław

Wystawa w Galerii Miejskiej we Wrocławiu potrwa do 19 stycznia 2019.

Kim jesteśmy i dokąd zmierzamy? - wrażenia po spektaklu "2016 Dokąd?" [FOTO]
Kim jesteśmy i dokąd zmierzamy? - wrażenia po spektaklu "2016 Dokąd?" [FOTO]

Spektakl Zbigniewa Preisnera to wspaniałe widowisko, stawiające ciekawe pytania.