Dzieje się - Sztuka

Wystawa "Świat Tytusa, Romka i A'Tomka" wraca do Centrum Historii Zajezdnia

2018-06-28 13:08:27 | Wrocław

Bohaterowie Papcia Chmiela spędzą wakacje w Centrum Historii Zajezdnia. Ponad 17 tysięcy miłośników twórczości Henryka Jerzego Chmielewskiego odwiedziło wystawę „Świat Tytusa, Romka i „A’Tomka”, która przez pierwszy kwartał bieżącego roku gościła Centrum Historii Zajezdnia. Jak się okazało – to jeszcze nie wszyscy chętni! Dlatego już od 6 lipca 2018 ekspozycja wraca na ulicę Grabiszyńską, gdzie do końca wakacji będzie dostępna dla fanów komiksu.

Zdjęcia z wystawy możecie zobaczyć tutaj>>

centrum historii zajezdniaSukces pierwszej odsłony

Zainteresowanie pierwszą odsłoną wystawy utwierdziło organizatorów w przekonaniu, że takiej wystawy komiksu do tej pory jeszcze nie było! Dzięki zaprezentowanym na ekspozycji fantastycznym pojazdom profesora Talenta, do krainy dzieciństwa powróciło tysiące gości Zajezdni.

Liczne zapytania dotyczącego nowego terminu prezentacji wystawy zadecydowały o ponownym zaprezentowaniu ekspozycji będącej hołdem złożonym Henrykowi Jerzemu Chmielewskiemu oraz ucieleśnieniem marzeń fanów, którzy pragną przenieść się w komiksowy świat swoich ulubionych bohaterów.

Na wystawie oprócz ogromnej dawki informacji na temat komiksu, na gości czekają budzące największe emocje wiernie odtworzone modele pojazdów profesora Taslenta, które gwarantują między innymi podróż do wnętrza Ziemi. Z Instytutu Wszechzbytków, skąd pochodzą te niezwykłe pojazdy, do Zajezdni dotarł m.in. mechaniczny koń Rozalia, wannolot oraz spektakularny wkrętacz. Ponadto, na wystawie znajdą się atrakcje, które rozszerzą horyzonty najmłodszych gości, a tych starszych – zabiorą w świat dzieciństwa. W weekend otwarcia wystawy, 7 oraz 8 lipca zaplanowano szereg wydarzeń towarzyszących, które uświetnią powrót bohaterów Papcia Chmiela do Zajezdni.

Ponowne zaproszenie

- Wystawa "Tytus, Romek i A'Tomek", którą pokazywaliśmy zimą, cieszyła się ogromną popularnością. Wielokrotnie pytano nas, czy będzie można jeszcze kiedyś ją zobaczyć, więc teraz, na wakacje, ponownie pokazujemy wystawę. W lipcu i sierpniu, każdy, kto jeszcze nie widział, ma ku temu okazję. Natomiast, kto już widział tę wystawę, może odwiedzić nas ponownie, bo szykujemy nowe atrakcje. Weekend otwarcia, weekend półmetkowy oraz weekend zamknięcia, to czas, w którym organizujemy warsztaty z rysowania komiksów. To także ponowa okazja do bliższego zapoznania się z eksponatami i atrakcjami, do których były kolejki w poprzedniej edycji. Co ciekawe, w weekendy (o 13:00 i o 16:00 - przyp. red.) będziemy pokazywać też film o Tytusie, Romku i A'Tomku. Serdecznie zapraszam, zarówno małe dzieci, jak i dorosłych - mówi Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.

Wystawa dostępna będzie w terminie od 6 lipca do 26 sierpnia. Bilety w cenie 1 zł (ulgowe) oraz 2 zł (normalny) do nabycia w kasach Centrum Historii Zajezdnia.

Organizatorem wystawy "Świat Tytusa, Romka i A’Tomka” Papcia Chmiela – Instytut Wszechzbytków profesora Talenta" jest Centrum Historii Zajezdnia.

AJ/MD/ip

fot. materiały prasowe

bonprix kod rabatowy

Słowa kluczowe: wystawa, muzeum, zajezdnia, sztuka, Wrocław

Wystawa "Świat Tytusa, Romka i A'Tomka" w Centrum Historii Zajezdnia (9)

Wystawa "Świat Tytusa, Romka i A'Tomka" w Centrum Historii Zajezdnia  - Zdjęcie nr 1
Wystawa "Świat Tytusa, Romka i A'Tomka" w Centrum Historii Zajezdnia  - Zdjęcie nr 2
Wystawa "Świat Tytusa, Romka i A'Tomka" w Centrum Historii Zajezdnia  - Zdjęcie nr 3
Wystawa "Świat Tytusa, Romka i A'Tomka" w Centrum Historii Zajezdnia  - Zdjęcie nr 4
Wystawa "Świat Tytusa, Romka i A'Tomka" w Centrum Historii Zajezdnia  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Behemoth
Behemoth promuje najnowszą płytę wystawą sztuki

Premierze albumu "I Loved You At Your Darkest" towarzyszy wystawa fotografii i obrazów.

Paris Monster
Znamy atrakcje Eklektik Session 2018 we Wrocławiu Wrocław

Dowiedzieliśmy się, jakie atrakcje czekają na nas podczas tegorocznej edycji festiwalu.

Letni Festiwal Operowy
Podsumowanie Letniego Festiwalu Operowego 2018

Wydarzenie zebrało aż 8,5 tys. widzów!

Polecamy
Premiera "Hrabi Dracula"
Premiera "Hrabi Dracula"

"Hrabi Dracula" to drugi program kabaretu HRABI po świetnie przyjętej "Terapii", który ukazuje się na DVD. Program jest straszny, ale przede wszystkim - musimy Was ostrzec - tam ś m i e s z y.

Czary w Operze!
Czary w Operze! Wrocław

Intensywnie zapowiada się nowy sezon artystyczny w Operze Wrocławskiej. Zobaczymy dziewięć premier, w tym dwa superwidowiska.

Ostatnio dodane
Behemoth
Behemoth promuje najnowszą płytę wystawą sztuki

Premierze albumu "I Loved You At Your Darkest" towarzyszy wystawa fotografii i obrazów.

Paris Monster
Znamy atrakcje Eklektik Session 2018 we Wrocławiu Wrocław

Dowiedzieliśmy się, jakie atrakcje czekają na nas podczas tegorocznej edycji festiwalu.

Kupony i kody rabatowe