Dzieje się - Sztuka

Przed nami 13. edycja Brave Festival we Wrocławiu

2018-04-19 10:40:18 | Wrocław

Od ostatniej edycji Brave Festival minęły blisko dwa lata. W dniach 13-22 lipca 2018 znów będziemy mieli okazję uczestniczyć w jednym z największych wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu. „Widzialni/Niewidzialni” to tegoroczny temat festiwalu. Znamy już pierwszych artystów i zarys programu imprezy - zobacz zapowiedź!

Brave Festival 2018

Brave Festival – odważna sztuka bez tabu

Jak sugeruje sama nazwa, Brave Festival opiera się na szczególnych wartościach: szeroko pojętej odwagi, nonkonformizmu i wolności. Wydobywa na światło dzienne sztukę niezależną i bezkompromisową, ale także głęboko zaangażowaną w sprawy społeczne, polityczne i ekonomiczne. Podczas festiwalu dochodzą do głosu wszyscy ci, którzy na co dzień pozostają w cieniu, po cichu  zmieniając otaczającą nas rzeczywistość – artyści słowa, obrazu i dźwięku. Trwający kilka dni Brave Festival ma na celu uświadomić nam, jak ważną rolę odgrywa kultura w naszym życiu, nawet jeśli nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

Taka idea przyświeca też tegorocznej edycji pod hasłem „Widzialni/Niewidzialni”. Organizatorzy festiwalu zachęcają, by odważnie stanąć wobec trudnych tematów i otwarcie mówić o problemach współczesnego świata, z taką łatwością pomijanych przez kulturę masową i publiczny dyskurs. Jak się okazuje, sztuka alternatywna ma tutaj wiele do powiedzenia.

Koncerty i wydarzenia towarzyszące na Brave Festival 2018

Główną część programu Brave Festival 2018 stanowi bogaty repertuar muzyczny. Do Wrocławia przyjadą artyści z różnych zakątków świata, m.in. zespół Syrian Expat Philharmonic Orchestra (Syryjska Orkiestra Symfoniczna na Obczyźnie). Kryzysowa sytuacja w rodzimym kraju zmusiła muzyków do wyjazdu – dzisiaj mieszkają w Europie i poprzez swoją działalność twórczą starają się ocalić narodowy dorobek kulturalny. Na Brave Festival zagra również grupa Meninas de Sinha, sprzeciwiające się dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu artystki z brazylijskiego stanu Minais Gerais. Kolejnym gościem festiwalu z osobistym bagażem doświadczeń będzie Menes La Plume - raper z Kongo, który przeżył ucieczkę z państwa i pobyt w obozie dla uchodźców.

Problemy poruszane w sztuce wybrzmiewają dopiero w otwartej dyskusji, dlatego też koncertom na Brave Festival 2018 będą towarzyszyć spotkania Brave Meetings. W szczerej rozmowie artyści opowiedzą o swoich refleksjach i motywacjach twórczych. To niejedyna możliwość zaangażowania się w działania festiwalowe – zorganizowane zostaną także warsztaty dla młodych tancerzy i aktorów. Obok wydarzeń przewidzianych w programie odbędzie się 12. Przegląd Filmowy Brave Forbidden Cinema, promujący odważne projekty filmowe o tematyce społecznej.

Jest wiele powodów, dla których polecamy wybrać się na Brave Festival we Wrocławiu. Warto też pamiętać, że zgodnie z długoletnią tradycją dochód z biletów i karnetów trafia na konto międzynarodowej organizacji humanitarnej ROKPA. Nie przegap okazji – następna edycja dopiero za dwa lata!

MP/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: program, 2018, koncerty, Wrocław, muzyka, wydarzenia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Klezmafour - Simcha
Przed nami 20-lecie Festiwalu Kultury Żydowskiej SIMCHA Wrocław

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 2-8 czerwca w Synagodze Pod Białym Bocianem.

Noc Muzeów 2018 we Wrocławiu - zobacz zdjęcia z wydarzenia Wrocław

Noc Muzeów jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w roku. Zobacz, jak impreza wyglądała we Wrocławiu.

Andrzej Kosendiak
Andrzej Kosendiak otrzymał Diament Wrocławia Wrocław

Dyrektor Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem.

Polecamy
Cząstka duszy w plastynacie - kontrowersyjna wystawa Body Worlds we Wrocławiu
Cząstka duszy w plastynacie - kontrowersyjna wystawa Body Worlds we Wrocławiu

Od 26 września we wrocławskiej Magnolii można zobaczyć najpopularniejszą wystawę na świecie - Body Worlds. O pięknie ludzkiego ciała, płaczącej Japonce i duszy w plastynacie, opowiada kuratorka wystawy oraz sam Gunther von Hagens.

Suita z "Downton Abbey" na  8. Festiwalu Muzyki Filmowej [WIDEO]
Suita z "Downton Abbey" na 8. Festiwalu Muzyki Filmowej [WIDEO]

W Krakowie podczas Międzynarodowej Gali Seriali nie mogło zabraknąć Johna Lunna. Szkocki kompozytor zaprezentował suitę z serialu "Downton Abbey".

Ostatnio dodane
Klezmafour - Simcha
Przed nami 20-lecie Festiwalu Kultury Żydowskiej SIMCHA Wrocław

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 2-8 czerwca w Synagodze Pod Białym Bocianem.

Noc Muzeów 2018 we Wrocławiu - zobacz zdjęcia z wydarzenia Wrocław

Noc Muzeów jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w roku. Zobacz, jak impreza wyglądała we Wrocławiu.

Kupony i kody rabatowe