Dzieje się - Sztuka

Nadchodzi 11. edycja Ręki Dzieła Fest w Kinie Nowe Horyzonty

2019-04-02 09:30:58 | Wrocław

W trakcie dwóch weekendów 6-7 i 13-14 kwietnia Fundacja Paliwo Artystyczne zaprasza do Kina Nowe Horyzonty. Kolorowe stoiska z rękodziełem, darmowe warsztaty dla dzieci oraz wystawa grafik wrocławskiej artystki to artystyczne atrakcje wiosennej edycji święta wrocławskich artystów rękodzieła.

reka dziela

Inspiracją do powstania imprezy było wciąż rosnące zainteresowanie unikatowym rękodziełem, dalekim od pospolitej i jarmarcznej oferty, a skupionym tylko na oryginalnej twórczości artystów działających w zaciszu swoich domowych pracowni. Od 2013 roku cyklicznie odbywają się wiosenne i jesienne edycje w kinie Nowe Horyzonty, a latem wystawcy przenoszą się do Przejścia Żelaźniczego, gdzie całą uliczkę wypełnia barwne rękodzieło.

Podczas jedenastej edycji szczególne atrakcje przygotowane są dla dzieci. W sobotę i niedzielę, o godz. 12.30, na 1 piętrze kina odbywać będą się darmowe warsztaty. Dzieci z rodzicami będą mogli wykonać zabawkę gniotka oraz wielkanocny witraż.

6 kwietnia, o godz. 18, odbędzie się również wernisaż grafik Dagmary Jagodzińskiej, która działa pod nazwą Rzeczówki. Prace wrocławskiej artystki można było do tej pory znaleźć również na ulotkach Fundacji Paliwo Artystyczne.
Podstawowym punktem imprezy jest tradycyjnie wielki kiermasz lokalnych artystów rękodzieła. Na całym parterze rozstawi się ponad 40 stoisk, a na nich ubrania, torby, zabawki, akcesoria dla dzieci, dekoracje domu, meble, grafiki, kartki, ceramika i wiele innych.

ip/KB

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Wrocław, 2019, rękodzieło, sztuka
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Design 32
Design 32 - najlepsi młodzi projektanci na jednej wystawie

Przyszłość polskiego designu zaczyna się tutaj.

ręka dzieła fest
Nadchodzi 11. edycja Ręki Dzieła Fest w Kinie Nowe Horyzonty Wrocław

Stoiska z rękodziełem, darmowe warsztaty dla dzieci oraz wystawa grafik we Wrocławiu.

18. Artystyczna PodrÃłÅź Hestii
Znamy finalistów 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Postawy twórcze 25 młodych adeptów sztuki z całej Polski zyskały uznanie jury.

Polecamy
U.F.O pojawiło się na wrocławskim dworcu
U.F.O pojawiło się na wrocławskim dworcu Wrocław

Arcydzieła szkła artystycznego - m.in. Latający Spodek, Srebrny Człowiek i Kosmici - od 15 października można podziwiać w Sali Sesyjnej dworca Wrocław Główny na wystawie U.F.O Unikat-Forma-Obiekt, w ramach Europejskiego Festiwalu Szkła Play with Glass.

Ostatnio dodane
Design 32
Design 32 - najlepsi młodzi projektanci na jednej wystawie

Przyszłość polskiego designu zaczyna się tutaj.

ręka dzieła fest
Nadchodzi 11. edycja Ręki Dzieła Fest w Kinie Nowe Horyzonty Wrocław

Stoiska z rękodziełem, darmowe warsztaty dla dzieci oraz wystawa grafik we Wrocławiu.