Dzieje się - Sztuka

Magical dreams - czarodziejska strona dzieł sztuki

2016-04-28 15:10:02 | Wrocław

„MAGICAL DREAMS III” to tytuł nowej wystawy prezentowanej w murach Galerii Miejskiej we Wrocławiu od 6 maja do 11 czerwca 2016. Na ekspozycji zostaną pokazane dzieła aż 33 artystów polskich i zagranicznych. Wystawa jest realizowana przy współpracy z Bator Art Gallery.

W dzisiejszym świecie sztuki, powszechnie brakuje rozróżnienia między wartościami estetycznymi, a artystycznymi. Przy spadku wartości piękna i podejrzliwości jakie wzbudza ono wśród artystów, wyobraźnia stała się dla piękna współtowarzyszką w banicji ze świata artystycznego.

Nie tylko w sztuce, ale także w życiu codziennym czuć coraz większy deficyt wyobraźni. Właśnie dlatego, wystawa „MAGICAL DREAMS III” prezentuje twórczości artystów, którzy tygodniami, skrupulatnie, krok po kroku zamieniają swoje wizje dyktowane wyobraźnią  na faktycznie istniejące obiekty. Przedstawiając dzieła z szerokiego wachlarza postaw twórczych (czyli malarstwa, szkła czy metaloplastyki), Galeria Miejska we Wrocławiu i Bator Art Gallery zapraszają w podróż po krainie magii, tajemnic, mitów i legend; jak się okazuje krainie bliskiej i powszechnej, o czym świadczy choćby liczba krajów z których pochodzą artyści przedstawiający swoje prace, Będzie to podróż tajemnicza i mistyczna do miejsc pełnych symboli, znaków i alegorii, w światy równoległe, a jednak gdzieś obok nas obecne.

Spoglądając na czarodziejską stronę dzieł, należy pamiętać o tym, że prezentowane prace spod znaku „realizmu magicznego” skupiają się także na szacunku do wartości, rzemiośle i warsztacie, który jest tu doprowadzony do poziomu mistrzowskiego.

Wystawa „MAGICAL DREAMS III” jest trzecia odsłoną wydarzenia, które od 2011 roku organizowane jest z inicjatywy Beskidzkiej Galerii Sztuki Bator Art Gallery. Tegoroczna edycja prezentuje twórczość artystów z Polski (Karol Bąk, Bronisław Giefert, Mariola Jaśko, Jarosław Jaśnikowski, Marcin Kołpanowicz, Jarosław Kukowski, Graszka Paulska, Lech Pierchała, Zbigniew Seweryn, Leszek Sokół, Józef Stolorz, Dariusz Ślusarski, Roch Urbaniak, Adam Widełka, Krzysztof Wiśniewski, Mariusz Zdybał), Niemiec (Angerer der Ältere, Kathrina S. Baumgartner, Jacek Lipowczan, Leo Plaw, Otto Rapp), Austrii (Peter Gric), Danii (Claus Brusen), Irlandii (Alen Kopera), Holandii (Rick Lelieveld), Włoch (Fabrizio Riccardi), Belgii (Tim Roosen), Chorwacji (Iskren Semkov), Francji (Liba W. Stambollion), Ukrainy (Igor Grechanyk), Rosji (Micha Lobi) oraz dalekiego Meksyku (Jose Parra) i Stanów Zjednoczonych (Joseph Kaliher).

Wystawa „MAGICAL DREAMS III” po wizycie we Wrocławiu, wyruszy w dalszą drogę, aby rozsiewać czar i tajemnicę w Zielonej Górze i Niemczech.

„MAGICAL DREAMS III”
Galeria Miejska we Wrocławiu
06.05.2016 – 11.06.2016
wstęp wolny

MD/ip

fot. Alen Kopera, P15 olej na płótnie, 122x92 cm, 2015/materiały prasowe

Słowa kluczowe: Magical dreams, muzeum wrocław, galeria miejska wrocław, Alen Kopera
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Letni Festiwal Operowy
Podsumowanie Letniego Festiwalu Operowego 2018

Wydarzenie zebrało aż 8,5 tys. widzów!

fot. Krzysztof Zatycki
Brave Festival 2018: spotkanie medialne za nami [ZDJĘCIA] Wrocław

Poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących 13. edycji festiwalu.

Wrocławska Fontanna Multimedialna
Spektakl Akrobatyczny Cztery Żywioły - wyjątkowe letnie pokazy na Pergoli Wrocław

To pierwsze tego typu wrocławskie przedsięwzięcie, które połączy pokaz fontanny multimedialnej z muzyką i ze sztuką ludzkiego ruchu i tańca.

Polecamy
Festiwal chórów akademickich we Wrocławiu PROGRAM
Festiwal chórów akademickich we Wrocławiu PROGRAM Wrocław

Mająca wieloletnią tradycję impreza od początku swego istnienia organizowana jest przez Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej i skupia rokrocznie najlepsze zespoły akademickie z Polski.

Sprawdź jak torturowano
Sprawdź jak torturowano Wrocław

Do końca listopada w podziemiach Centrum Kultury „ZAMEK" można obejrzeć wyjątkową wystawę średniowiecznych narzędzi tortur.

Ostatnio dodane
Letni Festiwal Operowy
Podsumowanie Letniego Festiwalu Operowego 2018

Wydarzenie zebrało aż 8,5 tys. widzów!

fot. Krzysztof Zatycki
Brave Festival 2018: spotkanie medialne za nami [ZDJĘCIA] Wrocław

Poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących 13. edycji festiwalu.

Kupony i kody rabatowe