Dzieje się - Sztuka

Koalicja Miast: Łódź gra i śpiewa we Wrocławiu

2016-07-11 11:37:28 | Wrocław

Kolejna odsłona Koalicji Miast przed nami: we Wrocławiu swoją prezentację rozpoczyna Łódź. Miasto włókniarzy przedstawi swój kulturalny koloryt w czterech obszarach tematycznych: rewitalizacja społeczna i infrastrukturalna, slow life, family day oraz muzyczna Łódź, który jako pierwszy będzie promował łódzką kulturę wśród wrocławian.
      
Artystycznym preludium programu są akustyczne koncerty organizowane we wrocławskich... mieszkaniach. W ramach projektu House Gigs Pogonka w nietypowych przestrzeniach można zobaczyć m.in. fenomen polskiej sceny alternatywnej – zespół Little White Lies, który w sobotę 9.07 zagra w pobliżu ulicy Pomorskiej.

Uroczyste otwarcie łódzkiej prezentacji nastąpi w czwartek, 14.07 w Browarze Mieszczańskim, który do 17.07 będzie pełnił rolę kulturalnej „bazy” przybywających do Wrocławia artystów. Pierwszego dnia zaprezentowana (i otwarta na kolejne dni) zostanie interaktywna instalacja audiowizualna Marcina Stańczyka i Macieja Walczaka „Muzyka tkana – powidoki”, powstała na podstawie opowieści mistrza tkackiego osadzonych wśród dźwięków pulsującego miasta – muzycznej machiny.

Podczas „Koncertu 18 rzek” dzikie siły natury uwolnią i wypuszczą w miasto Suavas Lewy i Ola Kozioł, a zaraz po nich  hardcore’owe, punkowe szaleństwo zaprezentuje zespół JUDE. Zabawę będzie można kontynuować przy dźwiękach electronic, house, disco i etno electro tworzonych przez DJ-a  Blumental, który wystąpi również 15.07, po punkowym koncercie zespołu 19 Wiosen.

Centralnym punktem muzycznych prezentacji Łodzi będzie sobotni (16.07) koncert „L.Story” zespołu L.Stadt, któremu będzie towarzyszył Chór Łodzian pod kierunkiem Tomasza Krzyżanowskiego z Teatru Chorea. Interdyscyplinarny projekt zwieńczy kilkumiesięczną współpracę mieszkańców Łodzi i łódzkich artystów nad osobistą opowieścią o swoim mieście. Uzupełnieniem koncertu będzie wideokomiks – instalacja wideo z udziałem łódzkich aktorów wywodząca się z rysunków Krzysztofa Ostrowskiego.

Zarówno teksty piosenek, jak i kadry komiksu powstały w oparciu o wypowiedziane, narysowane, usłyszane podczas warsztatów ze storytellingu marzenia i wyobrażenia łodzian o swoim mieście. Na koniec dnia do muzycznego szaleństwa w rytm dźwięków elektro i alternatywy zaprosi zespół Elektryczny Węgorz. Na zakończenie łódzkiej prezentacji do muzycznej zabawy zostaną zaproszone całe rodziny.

Podczas koncertu „Piosenki do grania na nosie”  (16.07 o 17:00 na wrocławskim Rynku, a w Browarze o 17.07 o 15:00) mali i duzi będą mogli wspólnie bawić się przy teatralnych bestsellerach – dźwiękach kompozycji Piotra Klimka do tekstów Konrada Dworakowskiego, pochodzących z repertuaru Teatru Pinokio w Łodzi.

ip

Słowa kluczowe: koalicja miast 2016, kulrura wrocław, esk 2016, łódź i wrocław
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Letni Festiwal Operowy
Podsumowanie Letniego Festiwalu Operowego 2018

Wydarzenie zebrało aż 8,5 tys. widzów!

fot. Krzysztof Zatycki
Brave Festival 2018: spotkanie medialne za nami [ZDJĘCIA] Wrocław

Poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących 13. edycji festiwalu.

Wrocławska Fontanna Multimedialna
Spektakl Akrobatyczny Cztery Żywioły - wyjątkowe letnie pokazy na Pergoli Wrocław

To pierwsze tego typu wrocławskie przedsięwzięcie, które połączy pokaz fontanny multimedialnej z muzyką i ze sztuką ludzkiego ruchu i tańca.

Polecamy
Dla Dasy Raimanovej - aukcja w Puzzlach
Dla Dasy Raimanovej - aukcja w Puzzlach Wrocław

Licytacja dzieł na rzecz aktywistki Dasy Raimanovej.

Wakacyjny Konkurs Fotograficzny
Wakacyjny Konkurs Fotograficzny

Wakacje to czas, kiedy mamy okazję przeżyć prawdziwą przygodę, zobaczyć piękne plenery i cuda natury. Zrób zdjęcie i prześlij je na konkurs. Nagrody czekają!

Ostatnio dodane
Letni Festiwal Operowy
Podsumowanie Letniego Festiwalu Operowego 2018

Wydarzenie zebrało aż 8,5 tys. widzów!

fot. Krzysztof Zatycki
Brave Festival 2018: spotkanie medialne za nami [ZDJĘCIA] Wrocław

Poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących 13. edycji festiwalu.

Kupony i kody rabatowe