Dzieje się - Sztuka

Food Think Thank podczas WRO 2015 Résumé

2015-07-07 11:34:42 | Wrocław

Już 17 lipca odbędzie się wernisaż najważniejszych i najciekawszych obiektów tegorocznego Benniale. Zostanie on połączony z piknikiem sąsiedzkim „Widok na widok”, podczas którego kolektyw Food Think Thank przygotuje różnego rodzaju potrawy.


Jedną z prac podczas tegorocznego Benniale był „Kwartet na pomidory” Maciej Markowskiego. Była to samogenerująca się instalacja roślinno-brzmieniowa, na którą wpływało  naświetlenie, wilgotność a także stadium rozwoju roślin. Muzyka tworzona przez rośliny opiera się  na dźwiękach gitar, cytry koncertowej oraz fortepianu.
Między innymi właśnie z pomidorów tworzących prezentowaną podczas Biennale w Centrum Sztuki WRO instalację Macieja Markowskiego zostaną przygotowane różnorodne przetwory przez kolektyw Food Think Tank według koncepcji Tomasza Hartmana.


Tomasz Hatrman jest założycielem kolektywu i szefem kuchni w Szajnochy 11, który w plebiscycie Wrocławia został uznany jednym z 30 najbardziej kreatywnych postaci w mieście. Sama grupa składa się z szefów kuchni, cukierników, naukowców, studentów, artystów, rzemieślników, ceramików, szklarzy, muzyków, filmowców, performerów, barmanów, baristów, rolników, copywriterów, informatyków i elektroników, którzy łączą swoje możliwości, umiejętności i wiedzę.

Dania, które tworzą są wyjątkowe z wielu powodów. Jednym z nich jest chęć nieustannego eksperymentowania i odkrywania nowych smaków. Posiłek przestaje być tylko polem zaspokojenia podstawowych potrzeb a staje się podróżą, podczas której za pomocą wszystkich zmysłów odkrywamy coś nowego.


Podczas ostatniego projektu „Ziemia i woda”, mającego swój finał 22 kwietnia, na cztery godziny otworzyli restaurację w ziemiance. Wydali kolację dla 36. osób, na której zaserwowali menu składające się z efektów pracy. Samo menu zawierało takie dania jak stuletnie jajo, kawior ze ślimaka, bubble tea z żabiego skrzeku. Z pewnością z ich pomysłowością nie można nudzić się w kuchni. Kolektyw do tej pory zrealizował 4 projekty, z których każdy stanowił coraz większe wyzwanie.


Od 30 czerwca do 14 października 2015 roku Food Think Tank będzie pracować nad swoim piątym projektem edukacyjnym 'Las – Instalacja', który można wspierać wpłacając pieniądze poprzez portal crowfundingowy.
Więcej informacji o kolektywie znajduje się na stronie www.foodthinktank.pl i  facebooku grupy: https://www.facebook.com/foodthinktank.

Wystawa Wystawa WRO 2015 Résumé. Piknik - Widok na Widok
Skwer przed Centrum Sztuki WRO Widok 7
17 lipca g. 18:00
Wstęp wolny


Słowa kluczowe: food think thank, tomasz hartman
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Śmierć i Åźycie, Gustav Klimt
"Śmierć i życie" - fundamentalne tematy w obrazie Gustava Klimta

Dzieło musiało mieć dla niego wyjątkowe znaczenie, skoro po kilku latach zdecydował się na przemalowanie go pod wpływem aktualnych przeżyć.

Ranny anioł, Hugo Simberg
"Ranny anioł" Hugo Simberga - zagadkowa symbolika obrazu fińskiego artysty

Przyjrzyjmy się obrazowi o niezwykle tajemniczej wymowie.

Polecamy
Ostatnio dodane
Konkurs Fotograficzny Głębia Spojrzenia
Zbliża się 11. edycja Studenckiego Konkursu Fotograficznego "Głębia Spojrzenia"

Podziel się ze światem swoimi fotografiami i wygraj wyjątkowe nagrody.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w