Wydarzenia inne
Prof. Marcin Drąg - Naukowy fishing w diagnostyce chorób cywilizacyjnych

Prof. Marcin Drąg - Naukowy fishing w diagnostyce chorób cywilizacyjnych

  • 2019-12-10
  • Politechnika Wrocławska , Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 14.

fot. Aneta Dworak

Opis

We wtorek, 10 grudnia, swój wykład wygłosił wybitny polski chemik prof. Marcin Drąg z Wydziału Chemicznego PWr, laureat nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2019.

Prof. Marcin Drąg specjalizuje się w chemii biologicznej i medycznej. W ramach ISN wygłosił wykład pt. "Naukowy fishing w diagnostyce chorób cywilizacyjnych". 

Profesor Marcin Drąg pracuje w Zakładzie Chemii Bioorganicznej PWr i specjalizuje się w chemii biologicznej i medycznej. Jest wielokrotnym stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Zrealizował wiele grantów badawczych, m.in. z budżetu Narodowego Centrum Nauki oraz polskich i zagranicznych uczelni, instytucji i organizacji, finansujących zaawansowane technologie naukowe. Profesor pracował na uczelniach we Włoszech, Austrii, Francji i w Stanach Zjednoczonych. Jest związany z prestiżowym Sanford Burnham Prebys Medical Discovery Institute w Kalifornii. W pracy naukowej zajmuje się badaniem enzymów proteolitycznych (proteaz). Odpowiadają one za rozwój większości chorób cywilizacyjnych. Na swoim koncie ma już dziewięć patentów i blisko 110 prac naukowych opublikowanych w najwyższej klasy czasopismach (ponad 2 tys. cytowań, wskaźnik Hirscha=28). Jest laureatem tegorocznej Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, tzw. polskiego Nobla.

ip

Ostatnio dodane
Innowator Mazowsza 2020 - opinie o inicjatywie i ostatnia szansa na zapisy!

Uczestnicy poprzednich edycji opowiadają o innowacyjności i zachęcają do wzięcia udziału w konkursie.

Wyniki konkursu Patchwork ŁÃłdź
Patchwork Łódź - wyniki konkursu architektonicznego

Poznaj zwycięzców i ich projekty na zagospodarowanie terenów wokół dawnych zabudowań kompleksu fabrycznego Karola Scheiblera w okolicy ul. Tymienieckiego w Łodzi.

Konkurs Ziaja
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.