Wydarzenia inne
Prof. Marcin Drąg - Naukowy fishing w diagnostyce chorób cywilizacyjnych

Prof. Marcin Drąg - Naukowy fishing w diagnostyce chorób cywilizacyjnych

  • 2019-12-10
  • Politechnika Wrocławska , Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 14.

fot. Aneta Dworak

Opis

We wtorek, 10 grudnia, swój wykład wygłosił wybitny polski chemik prof. Marcin Drąg z Wydziału Chemicznego PWr, laureat nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2019.

Prof. Marcin Drąg specjalizuje się w chemii biologicznej i medycznej. W ramach ISN wygłosił wykład pt. "Naukowy fishing w diagnostyce chorób cywilizacyjnych". 

Profesor Marcin Drąg pracuje w Zakładzie Chemii Bioorganicznej PWr i specjalizuje się w chemii biologicznej i medycznej. Jest wielokrotnym stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Zrealizował wiele grantów badawczych, m.in. z budżetu Narodowego Centrum Nauki oraz polskich i zagranicznych uczelni, instytucji i organizacji, finansujących zaawansowane technologie naukowe. Profesor pracował na uczelniach we Włoszech, Austrii, Francji i w Stanach Zjednoczonych. Jest związany z prestiżowym Sanford Burnham Prebys Medical Discovery Institute w Kalifornii. W pracy naukowej zajmuje się badaniem enzymów proteolitycznych (proteaz). Odpowiadają one za rozwój większości chorób cywilizacyjnych. Na swoim koncie ma już dziewięć patentów i blisko 110 prac naukowych opublikowanych w najwyższej klasy czasopismach (ponad 2 tys. cytowań, wskaźnik Hirscha=28). Jest laureatem tegorocznej Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, tzw. polskiego Nobla.

ip

Ostatnio dodane
Festiwal Separator 2020 - informacje o wydarzeniu online!

Studenci kierunku Grafika reklamowa i multimedia w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie po raz kolejny organizują warte uwagi prelekcje i wystawę!

Brexit a studia w anglii - jak wygląda sytuacja studentów w Wielkiej Brytanii?

Droższe studia, koniec pożyczek studenckich... co jeszcze zmieni?

Konkurs Ziaja