Edukacja - Studia

Zostań naturoterapeutą w Studium Edukacji Ekologicznej!

2018-07-10 11:22:31 | Wrocław

Już teraz możesz zdobyć atrakcyjny zawód i dyplom uznawany w całej Unii Europejskiej. Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia przygotowuje oraz wydaje uprawnienia w zawodzie naturopata.

Trwa nabór do Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia.

Kim jest naturopata?

Stosuje naturalne metody terapii i wspomagania zdrowia, takie jak: ziołolecznictwo, dietoterapia, akupresura, akupunktura, refleksoterapia, shiatsu, masaż rewitalizacyjny, hydroterapia, irydologia, homeopatia, hipnoza, relaksacja, medytacja i inne. Naturopata udziela porad dotyczących higieny życia, zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej; poprawia jakość życia pacjentów i promuje zdrowy styl życia.

Zawód naturopaty, Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej (Dz.U. nr 82 poz. 537 z 27 kwietnia 2010r) został wpisany do klasyfikacji zawodów pod nazwą Naturopata (kod zawodu 323009).

Program studium

- 3 tryby kształcenia: zaoczny, korespondencyjny i e-lerningowy;
- tylko 5 semestrów;
- wykwalifikowana kadra z dużym doświadczeniem;
- nauka zakończona egzaminem państwowym.

W programie studium mi.n. zajęcia z: Dietetyki, Makrobiotyki, Medycyny Chińskiej, Ziołolecznictwa, Masażu Siatsu,  Akupresury,  Psychologii Komunikacji, Psychologii Społecznej,  Psychologii Przestrzeni, Psychoterapii NLP, Twórczej Wizualizacji, Wizualizacji Medycznych, Bioterapii, Mesmeryzmu, Czkroterapii, Kinezjologii, Refleksoterapii, Metody Silvy, Hata Jogi, Qi Gong, Tai Chi Chuan.

System zaoczny

O przyjęciu do Studium decyduje kolejność składania dokumentów oraz wpłaty wpisowego. Następujące dokumenty należy dostarczyć do sekretariatu Studium, przysłać pocztą lub e-mailem:
- ankieta;
- oryginał lub odpis świadectwa szkoły średniej lub wyższej;
- trzy zdjęcia;
- dyplomy lub świadectwa ukończonych kursów i szkoleń.

Rekrutacja trwa. Dokumenty należy składać do 10 września 2018 roku. Przewidziany jest także nabór dodatkowy, który odbędzie się 15 września 2018 roku. Każda z aplikujących osób  otrzyma informację o wyniku kwalifikacji telefonicznie lub e-mailem.

Opłaty obowiązujące w roku szkolnym 2018/2019:
- wpisowe - 230 zł;
- czesne miesięczne - 350 zł.

W systemie zaocznym zajęcia dobywają się raz w miesiącu: w piętek 16:00-20:00, sobotę 9:00-20:00 i niedzielę 8:00-14:00. Studium dysponuje własnymi sześcioma salami wykładowymi, salą do masaży i salą gimnastyczną ze sprzętem do ćwiczeń Jogi.

System korespondencyjny "Distance learning"

Zgłoszenia do Studium przyjmowane są cały rok. Studentów "Distanse learning" nie obowiązują egzaminy wstępne. W systemie tym nie są przyznawane stypendia naukowe, nie obowiązuje opłata egzaminacyjna i wpisowe, a opłaty za naukę dokonuje się semestralnie na początku każdego semestru w wysokości 540 zł. Opłaty za każdy rozpoczynający się semestr należy przesłać na adres Studium lub na konto przed jego rozpoczęciem.

W trakcie roku akademickiego student konsultuje się z nauczycielem w wyznaczonych terminach, dwukrotnie w roku składa prace zaliczeniowe. Naukę w Studium kończy egzamin wewnętrzny lub państwowy w zawodach naturoterapeuta, radiesteta lub bioenergoterapeuta.

Przyjęcie do studium następuje po złożeniu ankiety, w której należy podać motywację podjęcia nauki w Studium, dokładny adres do korespondencji, e-mail, numer telefonu oraz trzy fotografie, odpis świadectwa szkoły średniej.

Po złożeniu ankiety i dokonaniu wpłaty student otrzymuje drogą listowną indeks, komplet materiałów, na które składają się: skrypty przedmiotowe obowiązujące w semestrze, tematy prac kontrolnych i zaliczeniowych, wskazania i kierunki własnej praktyki, terminy składania prac i spotkań konsultacyjnych oraz warunki zaliczeń, informacje o nauczycielu-konsultancie, który będzie odpowiedzialny za przebieg procesu nauczania. Z nauczycielem-konsultantem student będzie mógł się kontaktować telefonicznie w wyznaczonych terminach lub listownie.

Studiowanie systemem "Distance learning" jest szczególnie atrakcyjne dla ludzi aktywnych zawodowo, z miast oddalonych od ośrodków akademickich, źle znoszących męczące podróże, dla których kształcenie w tradycyjnym systemie zaocznym jest po prostu niemożliwe.

Polega on na samodzielnym studiowaniu pod kontrolą naukową nauczycieli-konsultantów, którzy kierują procesem nauczania, pomagając w skutecznym opanowaniu wiedzy i umiejętności. Umożliwia indywidualny tok studiów. Pozwala na pełne opanowanie wiedzy i umiejętności zawartej w programie nauczania Studium stacjonarnego czy zaocznego.

Wiedza zdobyta w czasie samodzielnej nauki jest uzupełniana w czasie spotkań konsultacyjnych po każdym semestrze. Są to spotkania dwudniowe po semestrze zimowym oraz sześciodniowe po semestrze letnim.

W ramach praktyk wakacyjnych studenci zdobywają umiejętności z Radiestezji, Radiestezji terapeutycznej, Shiatsu, Akupresury, Refleksologii, Masażu rewitalizacyjnego, Medycyny chińskiej, Dietetyki pięciu przemian, Homeopatii, Litoterapii, Twórczej Wizualizacji, Wizualizacji medycznych, Psychologii komunikacji, Qi Gong  i Tai-Chi.

System E-learning - 2018/19

Zgłoszenia do Studium w tym systemie nauki przyjmowane są cały rok, a semestr rozpoczyna się w momencie dokonania wpłaty. Studentów E-learning nie obowiązują egzaminy wstępne. Opłaty za naukę dokonuje się semestralnie, przed rozpoczęciem następnego semestru, w kwocie 490 zł.

Po wypełnieniu formularza rejestracji w systemie E-learning i po dokonaniu wpłaty student otrzymuje dostęp do wszystkich przedmiotów w danym semestrze. Drogą e-mailową zostanie wysłany kod umożliwiający dostęp do materiałów danego semestru, dostęp do informacji dla słuchaczy Studium i forum słuchaczy oraz indywidualny kontakt z wykładowcami.

Treści zawarte w skryptach są poparte wieloletnim doświadczeniem zawodowym i dydaktycznym wykładowców. W trakcie nauki Studium Edukacji Ekologicznej zapewnia pomoc nauczyciela. Student może konsultować się z nim za pomocą komputera lub w czasie spotkania konsultacyjnego po każdym semestrze. Po pierwszym/drugim oraz po trzecim/czwartym semestrze przewidziane są tygodniowe spotkania wyjazdowe poświęcone praktyce naturoterapii.

Naukę w Studium kończy semestr, w którym nastąpi złożenie pracy dyplomowej i uzyskanie tytułu naturoterapeuty.

Nauka w Studium jest podzielona na pięć semestrów. Do każdego przedmiotu są przewidziane testy zaliczeniowe. Po wypełnieniu testów można przejść do następnego semestru, jednak nie jest konieczne zaliczenie wszystkich testów, aby rozpocząć drugi semestr. Żeby przystąpić do trzeciego semestru konieczne jest zaliczenie pierwszego semestru i analogicznie, aby przystąpić do czwartego, trzeba zaliczyć drugi.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: nabór, elearning, opłaty, system zaoczny, studium
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Egzamin teorytyczny
Elektroniczny egzamin teoretyczny - czy jest się czego obawiać?

Zobacz, jak przebiega zdalny egzamin teoretyczny.

Zjazd PsychiatrÃłw 2021
46. Zjazd Psychiatrów Polskich - informacje o wydarzeniu

Zobacz, co wydarzy się podczas tegorocznej edycji Zjazd Psychiatrów Polskich.

Polecamy
Poznaj szczegÃłły konkursu na najlepszą pracę magisterską!
VII edycja Konkursu Magister PAFERE - prace można zgłaszać do końca roku!

Poznaj szczegóły konkursu na najlepszą pracę magisterską!

Konkurs Konstrukcji Studenckich - KOKOS 2020 odbędzie się online!

Inicjatywa Niezależnego Zrzeszenia Studentów w całkowicie nowej odsłonie!

Ostatnio dodane
Egzamin teorytyczny
Elektroniczny egzamin teoretyczny - czy jest się czego obawiać?

Zobacz, jak przebiega zdalny egzamin teoretyczny.

Zjazd PsychiatrÃłw 2021
46. Zjazd Psychiatrów Polskich - informacje o wydarzeniu

Zobacz, co wydarzy się podczas tegorocznej edycji Zjazd Psychiatrów Polskich.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!