Sport akademicki - Studia

Wyniki Akademickich Mistrzostw Polski na desce

2010-03-03 21:24:10 | Wrocław
Zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie, które były rozgrywane od 1 - 3 marca 2010 r. w Zakopanem na stoku Harenda.

Brązowy medal indywidualnie wywalczył Grzegorz Gajtkowski zawodnik Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

W generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet sklasyfikowano trzydzieści pięć uczelni w tym cztery z Dolnego Śląska:
•Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - VIII miejsce (338 pkt)
•Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu - XII miejsce  (316 pkt)
•Uniwersytet Wrocławski  - XXII miejsce (202 pkt)
•Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy - XXXI miejsce (62 pkt).

W punktacji indywidualnej kobiet najwyżej uplasowała się Paulina Różyło z AWF Wrocław, która zajęła IX miejsce (145 pkt).  Ponadto w pierwszej pięćdziesiątce sklasyfikowano:
•Małgorzata Kołacz  - AWF Wrocław -  21 m.
•Noemi Gertestein - PWSZ Jelenia Góra - 26 m.
•Agnieszka Skrzyńska - UE Wrocław - 30 m.
•Rozalia Barabas - UE Wrocław - 34 m.
•Hanna Dyrkon - UWr Wrocław - 47 m.
Łącznie z Mistrzostwach sklasyfikowano sto jedenaście zawodniczek.

3. Paulina Sikora - UAM Poznań

W generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn sklasyfikowano czterdzieści cztery uczelnie w tym sześć z Dolnego Śląska:
•Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - VI miejsce (567 pkt)
•Politechnika Wrocławska - XX miejsce (411 pkt)
•Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Jeleniej Górze - XXVII miejsce (303 pkt)
•Uniwersytet Wrocławski  - XXXI miejsce (262 pkt)
•Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu - XXXIV miejsce  (256 pkt)
•Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy - XXXIX miejsce (190 pkt).

W punktacji indywidualnej mężczyzn najwyżej uplasował się Grzegorz Gajtkowski z AWF Wrocław, która zajęła III miejsce (218 pkt).  Ponadto w pierwszej pięćdziesiątce sklasyfikowano:
•Tomasz Staszkiewicz - AWF Wrocław - 36 m.
•Adam Kozłowski - PWSZ Jelenia Góra - 40 m.
Łącznie z Mistrzostwach sklasyfikowano 157 zawodników.