Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Wrocławski student w potrzebie - gdzie szukać dodatkowych środków?

2019-06-10 13:44:22 | Wrocław

Studiujesz na jednej z wrocławskich uczelni? Tym samym żyjesz w jednym z najciekawszych i największych miast w Polsce, a co za tym idzie - najdroższych. Choć żywot studenta niemal nigdy nie wiąże się z luksusami, Twoja sytuacja może być szczególnie trudna. Poznaj kilka sposobów na podreperowanie skromnego budżetu.

Wrocławski student w potrzebieStypendia

Już na początku studiów dowiedz się, jakie są możliwości zdobycia stypendiów oraz zapomóg, czyli wsparcia przewidzianego dla studentów w trudnej sytuacji materialnej. Na stypendium socjalne zwykle możesz liczyć w sytuacji, gdy jeden z Twoich rodziców nie ma stałego zatrudnienia lub/i masz dużą rodzinę, np. kilkoro rodzeństwa. Z kolei stypendium naukowe jest przyznawane studentom, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce, czyli legitymują się po prostu wysoką średnią ocen. W czasach, gdy tak wielu rówieśników może skupiać się na pracy zarobkowej lub zwyczajnie nie poważa studiów i wytężonej nauki, masz szansę zapracować na takie oceny, które zagwarantują stałe wpływy na konto.

Kredyt studencki

Kredyty studenckie to specjalna formuła wsparcia dla młodych Polaków, którzy niekoniecznie mogą sobie tak łatwo pozwolić na studiowanie w dużym mieście, jakim niewątpliwie jest Wrocław. Specjalne, studenckie kredyty są przyznawane wyłącznie osobom, u których dochód w rodzinie jest relatywnie niewielki w przeliczeniu na osobę. Kredyt jest wypłacany w formie comiesięcznych transz w wysokości 400, 600, 800 lub 1000 złotych. Podstawowa rata wynosi 600 złotych. Kredyt spłaca się dopiero 2 lata po ukończeniu studiów. Odsetki są bardzo niskie i nie przystają do realiów rynkowych. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, a potrzebują kredytu. Warto pamiętać, że studentom trudno o standardowy kredyt gotówkowy, o czym można poczytać chociażby na stronie https://bezpiecznechwilowki.pl/pozyczka-bez-zdolnosci-kredytowej/.

Dodatkowa praca

Współczesna formuła studiów dziennych czy zaocznych sprzyja pracy zarobkowej. Od młodych ludzi oczekuje się dziś, żeby jak najszybciej wchodzili na rynek pracy i zdobywali cenne doświadczenia. Widać zresztą, jak duże problemy ze znalezieniem dobrej pracy spotykają osoby, które karierę zawodową rozpoczynają dopiero po ukończeniu studiów, gdy mają około 24 lat i brak jakichkolwiek doświadczeń poza edukacją.

We Wrocławiu absolutnie nie brakuje pracy dla studentów. Począwszy od sklepów i lokali gastronomicznych, na korporacjach IT kończąc. Wielu świadomych pracodawców wie, że studenci muszą mieć grafik dostosowany do nietypowych godzin zajęć, więc pozwalają elastycznie dobierać godziny pracy czy zwalniać się na egzaminy w trakcie sesji. Student posiadający zatrudnienie nie dość, że rozwija karierę zawodową, to jeszcze nie musi się martwić pustką w portfelu. Chyba że prowadzi wyjątkowo imprezowy i beztroski tryb życia, a pensja rozchodzi się w mgnieniu oka...

Pożyczki i chwilówki

Może być też tak, że studiujesz i na co dzień nie odczuwasz problemów finansowych. Z pomocą rodziny, z dorywczymi zajęciami i stypendium da się wiązać koniec z końcem, a nawet pozwalać sobie na różne przyjemności. Jednak w życiu każdego dorosłego człowieka przychodzą niespodziewane wydatki. Jeśli nie ma się oszczędności, trzeba skądś pożyczyć pieniądze. A wspominaliśmy już, że banki niechętnie udzielają kredytów tak młodym i niepewnym klientom jak studenci.

Dlatego warto znać stronę https://bezpiecznechwilowki.pl/, która służy do wynajdywania korzystnych ofert pożyczek oraz ich szczególnego rodzaju, czyli chwilówek krótkoterminowych. Bez zbędnych formalności, często przez Internet, na preferencyjnych warunkach czy wręcz za darmo można pożyczyć taką kwotę 1000 czy 2000 złotych na dowolny cel.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com/Chronomarchie

Słowa kluczowe: stypendium, praca, kredyt studencki, oszczędzanie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czy wolno korzystać z telefonu podczas zajęć na uczelni?

Na zajęciach nuda, a w internecie na pewno dzieje się wiele ciekawych rzeczy... czy wypada nam patrzeć w telefon podczas zajęć?

Wybór lokum na studia - czyli na co zwrócić uwagę przy wynajmie mieszkania

Czeka przed Tobą decyzja zmiany miejsca zamieszkania, ale nie wiesz od czego zacząć? Znajdziesz tu krótkie zestawienie informacji na czym się skupić wybierając mieszkanie.

Wrocławski student w potrzebie
Wrocławski student w potrzebie - gdzie szukać dodatkowych środków? Wrocław

Poznaj kilka sposobów na podreperowanie skromnego budżetu.

Polecamy
MBA inwestycją w rozwój? Nie zawsze...
MBA inwestycją w rozwój? Nie zawsze...

Studia MBA nie są dla wszystkich - to jeden z licznych wniosków debaty eksperckiej pt.: „MBA - inwestycja w rozwój, czy studia dla snobów?". Wydarzenie odbyło się 26 maja br. w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych im F. Skarbka w Warszawie. Celem spotkania była dyskusja nad potrzebą i kondycją edukacji menedżerskiej w Polsce.

Ostatnio dodane
Czy wolno korzystać z telefonu podczas zajęć na uczelni?

Na zajęciach nuda, a w internecie na pewno dzieje się wiele ciekawych rzeczy... czy wypada nam patrzeć w telefon podczas zajęć?

Wrocławski student w potrzebie
Wrocławski student w potrzebie - gdzie szukać dodatkowych środków? Wrocław

Poznaj kilka sposobów na podreperowanie skromnego budżetu.

Konkurs Ziaja