Wiadomości - Z życia Uczelni

MWSLiT nadal wśród najlepszych!

2011-07-12 14:23:34 | Wrocław | artykuł sponsorowany

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu z dniem 1 czerwca 2011 roku, stała się posiadaczem certyfikatu Uczelnia Liderów przyznanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Jest jedną z 28 uczelni niepublicznych w kraju (na 340 istniejących), która ten certyfikat dla najlepszych otrzymała. Uzyskanie certyfikatu oznacza, że Uczelnia potrafi łączyć wysoki poziom nauki z praktyczną edukacją.

MWSLiT wyróżnia się na tle innych uczelni tym że, inwestuje w kształcenie dla rynku pracy, dba o praktyczną edukację swoich studentów oraz przygotowuje ich, by mogli w sposób skuteczny i efektywny osiągać w przyszłości sukcesy zawodowe. Uczelnia kształtuje swoje programy nauczania w ścisłej współpracy z przedsiębiorstwami. Dba o ciągły rozwój zawodowy  studentów  poprzez wprowadzanie praktycznych elementów nauczania, oferując atrakcyjne  praktyki zawodowe oraz staże.

Na wykładach otwartych goszczą przedstawiciele świata biznesu i nauki. Uczelnia umożliwia swoim studentom naukę w specjalistycznych laboratoriach symulujących procesy logistyczne oraz procesy automatycznej identyfikacji, dzięki czemu słuchacze odpowiednich specjalności nabywają wiedzę i kompetencje w zakresie obsługi sprzętu i oprogramowania wykorzystywanego na co dzień przez firmy z branży TSL. Jednocześnie uczelnia prowadzi stały monitoring losów absolwentów oraz aktywnie wspiera rozwój zawodowy i kariery swoich absolwentów.

Uczelnia dbając o rozwój oferty edukacyjnej i jej praktyczny aspekt podejmuje  między innymi stałą współpracę z przedstawicielami środowisk: biznesowego i samorządowego. Najlepszym przykładem tychże działań jest powołanie  10 maja br. Konwentu przy Rektorze Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu, który jako organ doradczy i wspierający działania Rektora zrzesza przedstawicieli  renomowanych przedsiębiorstw i organizacji pro-biznesowych, które będą wspierać merytorycznie rozwój dydaktyczny i naukowy uczelni.

Starania uczelni o wysoką jakość kształcenia zostają zauważone i docenione na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Na uwagę zasługuje fakt, że jako jednej z nielicznych uczelni niepublicznych w kraju, firma DEKRA Certyfication przyznała Certyfikat ISO 9001. Szczególnie wysoką ocenę audytorzy przyznali uczelni za „zaangażowanie kierownictwa w ciągły rozwój i dążenie do rozszerzenia oferty szkoły, a także za wyjątkową aktywność w pozyskiwaniu funduszy unijnych na realizację nowych projektów”. Jako mocne strony MWSLiT wskazano także różnorodność planowanych do wdrożenia projektów i prac badawczo – rozwojowych, organizację interdyscyplinarnych konferencji naukowych.
    
O znaczącym prestiżu uczelni świadczy również wysokie miejsce w rankingu prowadzonym przez PERSPEKTYWY/RZECZPOSPOLITĄ. W tym roku Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, odnotowała ponowny awans tym razem o 17 pozycji na liście najważniejszych niepublicznych Uczelni magisterskich.
Spośród Uczelni na Dolnym Śląsku MWSLiT zajęła 3 miejsce.

W roku akademickim 2011/2012 uczelnia po raz pierwszy uruchamia nabór na nowy kierunek studiów – Gospodarka Przestrzenna – o specjalności: planowanie infrastruktury transportowej, na którym zamierza kształcić przyszłych inżynierów, którzy nabędą umiejętności z zakresu projektowania przestrzeni w skali urbanistyczno-architektonicznej. Nabór na nowo otwarty kierunek trwa. Będzie to kolejny, obok logistyki, kierunek w MWSLiT kształcący inżynierów, na których czekają  pracodawcy.

Tekst: promocja

Słowa kluczowe: Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu wrocław
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polish Talent Support 2020 - wyniki 5. edycji konkursu dla artystycznej młodzieży polonijnej

Poznaj zwycięzców konkursu Krakowskich Szkół Artystycznych!

Złoty Medal E-NNOVATE dla Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w 2020 r.

Innowacyjna włóknina ochronna z dodatkiem pierza zachwyciła oceniających.

Praktyczne zastosowanie platformy e-learningowej MOODLE w "Medyku" w Gdańsku

Oto jak Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych w Gdańsku korzysta z możliwości platformy!

Polecamy
Przy PWr powstanie liceum i gimnazjum
Przy PWr powstanie liceum i gimnazjum Wrocław

Przy Politechnice Wrocławskiej zacznie działać gimnazjum i liceum. Ponad setka uczniów będzie miała w nich zajęcia z poszerzonym programem zajęć z matematyki, fizyki, chemii i informatyki.

Polka otrzymała doktor honoris causa
Polka otrzymała doktor honoris causa

Wczoraj 10 września o godz.12:00 dr Zuzanna Kalisiak odebrała zaszczytny tytuł doktora honoris causa przyznany przez Oxford Brookes University.Jest ona pierwszą Polką, która otrzymała takie niezwykłe wyróżnienie.

Polecamy
Ostatnio dodane
Polish Talent Support 2020 - wyniki 5. edycji konkursu dla artystycznej młodzieży polonijnej

Poznaj zwycięzców konkursu Krakowskich Szkół Artystycznych!

Złoty Medal E-NNOVATE dla Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w 2020 r.

Innowacyjna włóknina ochronna z dodatkiem pierza zachwyciła oceniających.

Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.