Wiadomości - Z życia Uczelni

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Akademii Wojsk Lądowych podsumowuje 2020 rok

2021-01-18 08:25:44 | Wrocław

Początek roku zazwyczaj jest czasem podsumowań, nie inaczej było w Klubie HDK PCK przy AWL. Rok 2020 pod względem "liczb" jest powodem do dumy zarówno dla Klubu, jak i Akademii Wojsk Lądowych. Klubowi krwiodawcy nie osiadają na laurach i z początkiem roku są już po pierwszej akcji krwiodawstwa przeprowadzonej w AWL.

Zobacz: zdjęcia z działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy AWL>>

HDK PCK przy AWL - podsumowanie 2020Działalność dobroczynna Akademii Wojsk Lądowych w 2020 r.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa spowodowała, że w zeszłym roku krew była wyjątkowo potrzebna. Początkowo, w roku 2020 było zaplanowanych 20 akcji krwiodawstwa, jednak ogromne zainteresowanie pomaganiem i zaangażowanie podchorążych AWL sprawiło, że Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy AWL zaczął organizować dodatkowe akcje, w tym wyjazdowe. Ostatecznie Klub zorganizował 56 akcji krwiodawstwa. Rok 2020 to rok rekordowy również pod względem ilości oddanej krwi – 1252 dawców oddało aż 588,7 litrów w przeliczeniu na krew pełną.

Podchorążowie i pracownicy Akademii Wojsk Lądowych wielokrotnie odpowiadali na apele związane z brakiem krwi w bankach i pomimo oddelegowania do różnych miejscowości na terenie całego kraju oraz wykonywaniu wielu zadań np. związanych z operacją "Odporna Wiosna" nie zapominali jak ważna jest krew i dokonywali donacji w całej Polsce.

Podczas operacji "Trwała Odporność" podchorążowie AWL, którzy stali się ozdrowieńcami, zaczęli oddawać również osocze metodą plazmaferezy. Podczas akcji wyjazdowych oddali 33,9 litrów osocza.

Odpowiadali również na apele osób potrzebujących i organizowali akcje m.in. dla mjr. Krzysztofa Matrasa i Michała Jewgińskiego.

Jak ważne i skuteczne są działania Klubu świadczy wygrana w konkursie "Młoda Krew Ratuje Życie" aż w 3 kategoriach (najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa; największa ilość oddanej krwi w przeliczeniu na jednego studenta; największa ilość akcji promocyjnych połączonych z otwartymi akcjami poboru krwi).

Pierwsza akcja Klubu HDK PCK przy AWL w 2021 r.

Jako żołnierze Wojska Polskiego kadra i podchorążowie AWL są w stałej gotowości do niesienia pomocy w każdej formie. Jednocześnie swoją postawą zachęcają do dzielenia się najcenniejszym darem życia jakim jest krew, co udowodnili podczas pierwszej akcji krwiodawstwa w tym roku zorganizowanej przez Klub HDK PCK przy AWL przeprowadzonej na terenie Akademii Wojsk Lądowych. W dniach 13 i 14 stycznia ponad 100 osób (podchorążych i pracowników AWL) oddało krew. Dzięki nim udało zebrać się 46,45 litrów krwi, a już na luty zaplanowano następną akcję.

ip

fot. materiały prasowe AWL

Słowa kluczowe: Klub HDK Polskiego Czerwonego Krzyża przy AWL, Działalność, 2020, Akcje krwiodawstwa Wrocław

Klub HDK PCK przy AWL - działalność w 2020 r. (5)

Klub HDK PCK przy AWL - działalność w 2020 r.
Klub HDK PCK przy AWL - działalność w 2020 r.
Klub HDK PCK przy AWL - działalność w 2020 r.
Klub HDK PCK przy AWL - działalność w 2020 r.
Klub HDK PCK przy AWL - działalność w 2020 r.
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Fizjoterapia
Czym warto kierować się przy wyborze przyszłej Uczelni?

Sprawdź, datę zakończenia rekrutacja na uczelni!

Projekt - Uniwersytet Rolniczy
Projekt budowy Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności

Zobacz najnowsze plany dotyczące Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności.

Polecamy
Rekrutacja na uzupełniające studia magisterskie w WSEI w Lublinie [Semestr letni 2019/2020]

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji zaprasza na studia II stopnia!

Polecamy
Ostatnio dodane
Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!