Wiadomości - Z życia Uczelni

Dołącz do Szkoły Tai Chi Chuan!

2018-06-22 11:35:05 | Wrocław

Tai Chi Chuan to Chiński system ćwiczeń służący rozwojowi ciała i umysłu. Jest to jedno z najdoskonalszych osiągnięć chińskiej filozofii i kultury. Opiera się na starochińskiej formie tańca klasycznego, sztuki walki, filozofii TAO i Księdze Przemian - I Cing. Możesz poznać ten system, dołączając do zajęć w Szkole Tai Chi Chuan we Wrocławiu!

Zobacz program Szkoły Tai Chi Chuan!

Ruch w tai chi jest wykonywany bez napięcia mięśni, wyciszony umysł działa w zjednoczeniu i harmonii ciała. Rozluźnienie mięśni powoduje zwiększony efekt szybkiego odpoczynku. Tak wykonywany ruch wpływa na umysł, który kształtuje rzeczywistość wewnętrzną oraz otaczający nas świat.

W Szkole Tai Chi Chuan ćwiczenia wykonywane pod okiem doświadczonego instruktora gwarantują szybkie efekty i właściwe opanowanie formy.

Program Szkoły został podzielony na trzy grupy:
- początkującą - nauka formy 24 ruchy stylu Yang, podstawowe techniki oddechowe wzmacniające energię chi, ćwiczenia rozluźniające, relaksacyjne i medytacyjne, pozycje statyczne: Ma Pu, Kung Chien Pu, Si Lu Pu, ćwiczenia automasażu;
- średnio-zaawansowaną - forma 48 ruchy stylu Yang, nauka formy 108 ruchów stylu Yang, nauka formy Chi Kung Medyczny, pozycje statyczne: San Jao, Zhan Zhong (Chan Chong), praca z partnerem Tui Shou (Pchające Dłonie), techniki oddechowe, ćwiczenia rozluźniające, relaksacyjne i medytacyjne, ćwiczenia rozciągające i wzmacniające kondycję, ćwiczenia wzmacniające energię wei chi (układ odpornościowy człowieka), ćwiczenia automasażu;
- zaawansowaną - forma 48 ruchy, forma 108 ruchów stylu Yang, praca z partnerem Tui Shou (Pchające Dłonie), formy z szablą i formy mieczem, techniki oddechowe, Peng Jing, Zhan Zhong.

Zajęcia w Szkole Tai Chi Chuan prowadzone są od poniedziałku do piątku przez Izabelę Maćko i Krzysztofa Maćko, którzy mają wieloletnie doświadczenie w nauce tej sztuki.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.tai-chi.com.pl/

ip/PW

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: grupy, zajęcia, ćwiczenia, system
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
E-konferencja NAWNE 2020 - informacje o wydarzeniu

Po raz 9. studenci zaprezentują swoje projekty badawcze związane z analizą danych.

Czy studia ekonomiczne są trudne?
Czy studia ekonomiczne są trudne?

Jest to ścieżka kształcenia, którą obiera wielu kandydatów marzących o karierze w krajowych lub zagranicznych firmach.

Ostatnio dodane
AWL oddawanie krwi
Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Akademii Wojsk Lądowych podsumowuje 2020 rok Wrocław

"W potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić..."

Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!