Koła naukowe - Z Organizacji

Brace Yourself - samoobrona dla kobiet

2016-05-19 10:34:14 | Wrocław

Studenci z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu tworzą społeczność dla kobiet, zaszczepiając w nich myśl o bezpieczeństwie.

- Koniecznością okazuje się zmiana podejścia do zagadnienia samoobrony. Nie możemy skupiać się tylko na sekwencji ruchów. Musimy myśleć zapobiegawczo, przeciwdziałać niebezpieczeństwu -
mówią organizatorzy.

Studenci z Uniwersytetu Przyrodniczego, działający w klubie naukowym Enactus, tworzą projekty, które pomagają lokalnym społecznościom. "Brace Yourself" to ich czwarty projekt, tym razem skierowany do kobiet. Ich nowa inicjatywa podchodzi do zagadnień samoobrony w odmienny niż dotychczas sposób. Nie tylko znajdują lokalne szkoły walk i siłownie, które dla programu obniżają ceny kursów i stwarzają wygodne warunki uczestnictwa. Dodatkowo kładą duży nacisk na psychologiczny aspekt samoobrony. Możecie odnaleźć ich na facebooku:
https://www.facebook.com/groups/BYsamoobrona/

Społeczność jaką budują za pomocą grupy wzrasta w siłę i oferuje coraz ciekawsze materiały. Studenci z Enactusa pracują właśnie nad pierwszym, darmowym warsztatem dla kobiet, podczas którego prowadzący opowiedzą i odpowiedzą na wiele pytań związanych z zapobieganiem niebezpieczeństwu.

Obecnie we współpracy z Wing Tsun Kung Fu Wrocław, organizują piątkowe szkolenia, podczas których uczestniczki poznają ruchy umożliwiające ucieczkę, odpowiadające na najczęstsze formy ataku, proste i skuteczne. Warto poświęcić jeden wieczór aby przygotować się na taką ewentualność. Nie trać głowy w obliczu niebezpieczeństwa, przewiduj i obserwuj. Takie umiejętności mogą ocalić twoje życie! Chętnych do udziału odsyłamy do formularza:
http://goo.gl/forms/pbSGznfqJp

Interesujesz się samoobroną? Sprawdź, jak się obronić na http://obron-sie.pl/

ip

Słowa kluczowe: brace yourself, samoobrona dla kobiet wrocław, enactus, uniwersytet przyrodniczy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
JuÅź niebawem kolejny webinar w ramach projektu Rzecznicy TalentÃłw
Już niebawem kolejny webinar w ramach projektu Rzecznicy Talentów

Tym razem spotkanie odbędzie się pod hasłem „Efektywne wykorzystanie wzorów przemysłowych w biznesie”.

ZałoÅźenie własnej działalności na studiach nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać.
Jak założyć koło naukowe?

Założenie własnej działalności na studiach nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać.

Polecamy
Polecamy
Ostatnio dodane
JuÅź niebawem kolejny webinar w ramach projektu Rzecznicy TalentÃłw
Już niebawem kolejny webinar w ramach projektu Rzecznicy Talentów

Tym razem spotkanie odbędzie się pod hasłem „Efektywne wykorzystanie wzorów przemysłowych w biznesie”.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.