Wiadomości - Z życia Uczelni

Akademia Wojsk Lądowych prowadzi rekrutację na 12-miesięczne Studium Oficerskie

2021-01-27 09:08:14 | Wrocław

Wraz z początkiem roku Akademia Wojsk Lądowych rozpoczyna rekrutację dla kandydatów na przyszłych oficerów. Oferta Uczelni skierowana jest nie tylko do maturzystów, ale również dla osób posiadających wykształcenie wyższe. Warto wiedzieć, że dróg ku upragnionym oficerskim gwiazdkom jest wiele.

Zobacz też: Galeria zdjęć ze studium oficerskiego AWL.

Przysięga Akademii Wojsk LądowychStudium Oficerskie w Akademii Wojsk Lądowych

Absolwenci studiów cywilnych posiadający tytuł magistra (lub równorzędny) mogą ubiegać się o miejsca na 3 i 12 – miesięczne Studium Oficerskie.

Co roku limit miejsc na poszczególne edycje Studium Oficerskiego jest określany decyzją Ministra Obrony Narodowej. Ważny jest również ukończony kierunek studiów, ponieważ Wojsko Polskie potrzebuje konkretnych specjalistów.

Szkolenie rozpoczyna się bardzo intensywnym kilkutygodniowym okresem unitarnym, podczas którego słuchacz każdego dnia poznaje nowe zagadnienia z zakresu rzemiosła wojskowego. 

Nowo wcieleni żołnierze odbywają zajęcia teoretyczne i praktyczne m.in. z teorii i praktyki strzelań, topografii wojskowej, obrony przed bronią masowego rażenia, a także taktyki, podstaw łączności i logistyki, regulaminów i musztry wojskowej.

Żołnierz AWL strzela z Lekkiego Karabinu Maszynowego

Ponadto, w czasie tzw. "unitarki" kandydaci na oficerów uczą się współdziałania w zespole, co stanowi ważny element adaptacji do służby wojskowej.

Szkolenie podstawowe zakończone jest uroczystą przysięgą wojskową, po której następuje okres szkolenia specjalistycznego.

Po zakończeniu procesu kształcenia w AWL kandydat na oficera przystępuje do egzaminu uprawniającego go do promocji na pierwszy stopień oficerski (podporucznik Wojska Polskiego).

Jednocześnie warto wiedzieć, że w trakcie szkolenia podchorąży (słuchacz) przez cały okres trwania studium korzystają z nieodpłatnego zakwaterowania i wyżywienia na terenie AWL, a już od momentu wcielenia otrzymują za swoją służbę comiesięczne uposażenie.

Rekrutacja 2021 na studium oficerskie

Aktualnie AWL prowadzi rekrutację na 12-miesięczne Studium Oficerskie dla osób ze środowiska cywilnego. Do 31 maja 2021 r. należy zarejestrować się na stronie internetowej Akademii i przesłać niezbędne dokumenty. Więcej informacji na https://www.wojsko-polskie.pl/awl/rekrutacja/.

Wkrótce rusza również rekrutacja dla kandydatów na studia pięcioletnie. W tym roku nowością jest Informatyka na studiach wojskowychspecjalność Eksploatacja Systemów Informatycznych.

ip

fot. Archiwum AWL

Słowa kluczowe: 31 maja 2021, Jak zostać oficerem?, podporucznik Wojska Polskiego, Rekrutacja 2020/2021, AWL, Link

Zajęcia w Studium Oficerskim Akademii Wojsk Lądowych (6)

Zajęcia w Studium Oficerskim Akademii Wojsk Lądowych
Zajęcia w Studium Oficerskim Akademii Wojsk Lądowych
Zajęcia w Studium Oficerskim Akademii Wojsk Lądowych
Zajęcia w Studium Oficerskim Akademii Wojsk Lądowych
Zajęcia w Studium Oficerskim Akademii Wojsk Lądowych
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Fizjoterapia
Czym warto kierować się przy wyborze przyszłej Uczelni?

Sprawdź, datę zakończenia rekrutacja na uczelni!

Projekt - Uniwersytet Rolniczy
Projekt budowy Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności

Zobacz najnowsze plany dotyczące Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności.

Polecamy
Ogólnopolski Wirtualny Chór Politechnik uczcił setną rocznicę urodzin Jana Pawła II

Utwór "O ziemio polska" głosami studentów politechnik z całej Polski.

Akademia Morska w Szczecinie z nagrodą PRIMUS i certyfikatem "Uczelnia Liderów"

Dowiedz się więcej o nagrodach dla AM w Szczecinie.

Ostatnio dodane
Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!