Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Znamy laureatkę konkursu na logo Unii Akademickich Niepublicznych Uczelni Wrocławia

2016-09-27

W piątek 23 września zostały ogłoszone wyniki otwartego konkursu na projekt identyfikacji wizualnej Unii Akademickich Niepublicznych Uczelni Wrocławia, którą na początku 2016 roku zawiązały trzy wrocławskie szkoły wyższe: Wyższa Szkoła Bankowa, Dolnośląska Szkoła Wyższa i Wyższa Szkoła Filologiczna. Do konkursu na logo Unii zgłoszono 14 projektów, spośród których wybrano laureatów w dwóch kategoriach - nagroda publiczności oraz nagroda jury.

- UANUW jest platformą współpracy, której cel to realizacja międzyuczelnianych projektów edukacyjnych, naukowo-badawczych, kulturalnych oraz sportowych - mówi Dawid Frik, rzecznik Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, uczelni, która w kończącym się roku akademickim przewodziła Unii. - Wobec projektów konkursowych na logo Unii mieliśmy szczegółowe wymagania. Opracowana w ramach pracy konkursowej koncepcja projektu dla Unii Akademickich Niepublicznych Uczelni Wrocławia powinna w jak najlepszy sposób zobrazować naukowy temat przewodni Unii oraz jednocześnie spełniać wymogi uniwersalnej, używanej na co dzień identyfikacji wizualnej - dodaje Joanna Macalik, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

Do konkursu zgłoszono 14 prac, które bardzo różniły się między sobą. Najpierw swoją opinię o projektach wyraziła publiczność, która mogła to zrobić za pomocą sondy przeprowadzonej w serwisie społecznościowym Facebook. Widzowie wybrali projekt autorstwa Tomasza Jamuły, który w nagrodę otrzyma bezpłatne, wybrane przez siebie studia podyplomowe w jednej z trzech uczelni zrzeszonych w Unii.

Po głosowaniu publiczności przyszła pora na obrady jury, w którym zasiedli znani graficy, m.in. wrocławianin Tomasz Jakub Sysło. Jury jednogłośnie wybrało projekt autorstwa Joanny Lisiewicz, który doceniono za całościowe i nowatorskie podejście do tematu identyfikacji wizualnej. Dzięki współpracy z jury autorka dopracowała projekt, nadając mu nowocześniejszą formę, którą zaprezentowano na dzisiejszej konferencji prasowej. Joanna Lisiewicz otrzymała na niej nagrodę główną - Apple MacBook Pro 13.3 Retina.

 

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama