Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wrocław Games Fest 2018 - zbliża się planszowa uczta!

2018-11-08

Każdy, kto lubi spędzać czas w gronie rodziny i przyjaciół, dobrze się bawić oraz poszerzać swoje horyzonty, powinien zarezerwować sobie weekend 17-18 listopada 2018 i pojawić się we Wrocławiu. Właśnie wtedy rusza VIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Gier Planszowych - WROCŁAW GAMES FEST 2018.

Wydarzenie odbędzie się 17 -18 listopada 2018 w Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego

Regularnie, raz w roku, w drugiej połowie listopada stolica Dolnego Śląska, zamienia się w stolicę gier planszowych. Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy, słysząc "gry planszowe", to? Dzieci! Stowarzyszenie Druga Runda we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu i Gminą Wrocław już po raz ósmy udowodni wam, jak błędna jest ta myśl.

Czy to oznacza, że na wydarzenie mają wstęp wyłącznie dorośli? Odpowiedź brzmi "nie". Piękno festiwalu tworzą jego goście. Dzieci, młodzież, studenci, dorośli, seniorzy, po prostu wszyscy, bez żadnych ograniczeń. Niezależnie od wieku czy innych czynników, to właśnie gry planszowe doskonale mogą nas zintegrować.

Czyli chińczyk, monopoly i szachy? Nie tylko. Biblioteka gier planszowych, jaką organizatorzy przygotowują na Wrocław Games Fest, jest z roku na rok coraz większa i bije kolejne rekordy. Nie inaczej będzie tym razem. Czeka na was blisko 1 500 różnych tytułów! Nie zabraknie klasycznych, dobrych i popularnych gier. Przygotowane zostaną również specjalne turnieje i konkursy w których będzie można wygrać atrakcyjne nagrody.

Specjalnie na festiwal przywiezione będą najnowsze światowe premiery prosto z największych targów gier planszowych na świecie - SPIEL'18. Spotkacie tutaj zarówno amatorów, którzy po raz pierwszy będą mieli do czynienia z nowoczesnymi grami planszowymi, ale także starych wyjadaczy, autorów, producentów i wiele ciekawych osobistości ze świata gier. Jak co roku, będzie można zapoznać się także z prototypami gier, które już niebawem mogą ujrzeć światło dzienne! Z myślą o najmłodszych uczestnikach, przygotowana zostanie także specjalna strefa dla dzieci, gdzie do ich dyspozycji będą specjalne atrakcje.

Cały festiwal poprowadzony zostanie pod okiem animatorów i wolontariuszy ze Stowarzyszenia Druga Runda, którzy od lat działają na Dolnym Śląsku i na terenie całego kraju, promując gry planszowe. Jeżeli jesteś doświadczonym graczem lub chciałbyś zobaczyć po raz pierwszy, czym są nowoczesne gry planszowe - VIII edycja Wrocław Games Fest jest wydarzeniem, które musisz wpisać w swój kalendarz.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie imprezy: www.wroclawgamesfest.pl oraz www.facebook.com/StowarzyszenieDrugaRunda

VIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Gier Planszowych - WROCŁAW GAMES FEST 2018 odbędzie się 17–18 listopada 2018 w Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, ul. Chełmońskiego 43. Wstęp wolny!

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama