Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wroc-LoW LeveL rusza ponownie!

2017-04-20

Wroc-LoW LeveL to projekt tworzony przez Zrzeszenie Studentów Polskich, organizację studencką działającą przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Główną ideą projektu jest poznawanie i eksplorowanie intrygujących, tajemniczych zakątków Polski jak i również Europy.Pierwsze edycje obejmowały bowiem obszar naszego kraju, a ostatnia wykroczyła poza jego granice, pozwalając uczestnikom odkryć niezbadane zakątki Ukrainy. Dokładniej mówiąc głównym punktem ostatniej wyprawy było zwiedzanie pozostałości po dawnej elektrowni atomowej w Czarnobylu oraz opuszczonego miasta “widmo” - Prypeci. Obowiązkowymi punktami wycieczki były również dwa niezwykłe miasta Ukrainy, czyli Lwów oraz Kijów.

Tegoroczna edycja zdaje się być jeszcze ciekawsza dla pasjonatów nietypowych atrakcji, bowiem przeniesiemy się kilkaset kilometrów na południe oraz tyle samo lat wstecz, czyli do upiornej posiadłości najsłynniejszego arystokraty kinematografii – zamku hrabiego Drakuli w Branie. Transylwania to dwudniowy główny punkt trasy wycieczki przez urokliwe tereny Rumunii. Będąc w Siedmiogrodzie będziemy mieli okazję bliżej poznać klimat tej historycznej krainy. Zwiedzimy zabytkową Kluż-Napokę oraz położoną nieopodal przepiekną kopalnię soli w Turdzie. Zobaczymy również malownicze miasteczko Braszów, gdzie jedną z atrakcji będzie przejażdżka kolejką linową na sam szczyt góry Tampa, z której roztacza się niesamowity widok na całe miasto.
Opuszczając Transylwanię odwiedzimy również Pałac Peles, czyli dawną letnią rezydencję królów Rumunii w Sinaii. Pożegnanie Siedmiogrodu nie oznacza jednak końca naszej wyprawy. Zawitamy bowiem do stolicy Rumunii - Bukaresztu, gdzie mieście się drugi co do wielkości budynek na świecie - Pałac Parlamentu oraz wspaniały park Herastrau.
Po tak intensywnym tygodniu musi być miejsce na chwilę relaksu, dlatego ostatnie dni naszej podróży spędzimy na plaży nad Morzem Czarnym w Konstancy - największego miasta portowego tego kraju.
Zapraszamy wszystkich chętnych szukających niebanalnych przygód oraz wspomnień na całe życie! Bądźcie czujni, zapisy ruszają już 23 kwietnia o 20:00 na fanpage’u Wroc-LoW LeveL na Facebook’u.

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
 • Wykop
 • Flaker
 • Elefanta
 • Gwar
 • Delicious
 • Facebook
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Google
 • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

 • pytanie [0]ile jest przeidzianych miejsc dla uczestników ? czy każdy może wziąć udział ?

  2017-04-20, 21:44:43
  Strong
Zobacz wszystkie wypowiedzi
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama