Sport akademicki - Studia

Uniwersytet Wrocławski strikeuje!

2009-05-15 10:58:23 | Wrocław

 Pierwsze w historii Mistrzostwa Uniwersytetu Wrocławskiego w Bowlingu zgromadziły w kręgielni „Miraż" we Wrocławiu 31 zawodników (14 studentek i 17 studentów), którzy 13 i 14 maja 2009 r., przystąpili do rywalizacji o tytuł Drużynowego i Indywidualnego Mistrza Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła liczba nadesłanych zgłoszeń, przekraczających o połowę przewidywany limit. Ostatecznie, eliminacje rozegrane zostały w środę i w czwartek, a na start w turnieju w sumie zdecydowało się 10 zespołów.

Turniej składał się z 2 części: w pierwszej zawodnicy rozgrywali w swoich drużynach po 2 gry eliminacyjne, które decydowały jednocześnie o awansie do drużynowego finału (suma punktów każdego z trzech zawodników tworzących drużynę), jak i o awansie do finału rozgrywanego w kategorii indywidualnej (średnia zawodnika z dwóch gier). Każda studentka biorąca udział w turnieju otrzymała 10 pkt handicapu do pojedynczej gry. Bonus ten uzasadniony był brakiem odrębnych klasyfikacji: dla kobiet i dla mężczyzn.

Do finału drużynowego awansowały 4 drużyny: „Palestra" w składzie: Piotr Dąbrowa, Justyna Łabentowicz, Krzysztof Sobucki (suma pkt: 1063), „Rasbora" w składzie: Mateusz Pluskota, Anna Piskor, Mateusz Lamek (suma pkt: 871), „Komanda" w składzie: Agata Siejka, Katarzyna Gdaniec, Marcin Kukuła (suma pkt: 778 pkt) oraz „Serbskie Momaki" w składzie: Jan Makal, Mateusz Baron, Dawid Bednarczyk (suma pkt: 771).

 Eliminacje przebiegły szybko, aczkolwiek nie bez emocji. Najlepszym zawodnikiem tej rundy okazał się Krzysztof Sobucki , który ze średnią 196 pkt wszedł do finału na I miejscu. Na II i III miejscu uplasowali się: Piotr Dąbrowa, średnia 171 pkt oraz Justyna Łabentowicz, średnia 164,5 pkt, a następnie: Anna Piskor, średnia 159 pkt, Agata Siejka, średnia: 146 pkt, Dawid Bednarczyk, średnia 144 pkt, Mateusz Pluskota, średnia 141 pkt oraz Mateusz Lamek, średnia 135,5 pkt. Do ostatniej chwili ważyły się losy dwóch zawodników: Mateusza Lamka i Grzegorza Malczewskiego, którzy strącili taką samą liczbę pinów.  Zgodnie z regulaminem w finałowej ósemce znalazł się ten pierwszy, ponieważ zdobył więcej punktów w swojej ostatniej grze. Najwyższą grę eliminacyjną (power game) w wysokości 214 pkt zagrał wspomniany wcześniej Krzysztof Sobucki.

Konstrukcja regulaminu w przypadku rywalizacji drużynowej promowała zespoły, które we wcześniejszych grach zgromadziły największą liczbę punktów. Gra finałowa podlegała zsumowaniu z grami eliminacyjnymi, pretendentami do tytułu Drużynowego Mistrza Uniwersytetu Wrocławskiego pozostawali zatem gracze drużyny „Palestra", których przewaga nad kolejną w klasyfikacji generalnej „Rasborą", wynosiła 192 pkt.

Inaczej przedstawiała się sytuacja finalistów kategorii indywidualnej. Zgodnie z postanowieniami regulaminu, wyniki uzyskane podczas eliminacji zerowały się, co w praktyce oznaczało, że zwycięstwo mogło przypaść każdemu z finałowej ósemki.

W pierwszej kolejności zakończone zostały zmagania zespołowe. Swoją dominację na torach wrocławskiej kręgielni potwierdziła drużyna „Palestra" (w sumie 1545 pkt), powiększając w finale przewagę nad drugą w kolejności „Rasborą" (1273 pkt) i tym samym zdobywając tytuł drużynowego Mistrza Uniwersytetu Wrocławskiego. Na miejscu trzecim drużyna „Komanda" (1188 pkt), poza podium „Serbskie Momaki" (1106 pkt). Najlepszym zawodnikiem w rywalizacji drużynowej okazał się Krzysztof Sobucki, który łącznie zdobył dla swojej drużyny 557 pkt. Najwyższa gra w rundzie finałowej turnieju drużynowego należała do Piotra Dąbrowy (185 pkt).
 
Tuż po finale drużynowym ośmiu zawodników przystąpiło do indywidualnej walki o podium. Jeszcze przez dwie, bardzo ważne gry, musieli utrzymać koncentrację i powtarzalność rzutu.

Pewnie rozpoczął Piotr Dąbrowa uzyskując w pierwszej grze finałowej 201 pkt (najwyższa gra finału indywidualnego), co dało mu przewagę 32 pinów nad drugim z kolei Krzysztofem Sobuckim. Trzecie miejsce zajmowała Justyna Łabentowicz, wyprzedzając jednym pinem Mateusza Pluskotę i tracąc 24 piny do drugiego miejsca. Druga i zarazem ostatnia gra finałowa ostatecznie wyłoniła najlepszą trójkę.

Zwycięzcą turnieju indywidualnego okazał się reprezentant Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii, podwójnie złoty, Piotr Dąbrowa (suma gier finałowych: 352 pkt). Wicemistrzem Uniwersytetu Wrocławskiego został student Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych, Krzysztof Sobucki (330 pkt). Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentująca Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii, Justyna Łabentowicz (307 pkt).  Na najlepszych, zarówno w kategorii indywidualnej jak i drużynowej, czekały pamiątkowe medale i puchary.

Atmosfera podczas zawodów przesycona była rywalizacją, co było zresztą do przypuszczenia, jednak żądza zwycięstwa nie przeszkadzała we wspaniałej zabawie, a przecież o to przede wszystkim chodzi w bowlingu. Nawet przegrani mogli poczuć się wygranymi, bo wybrali sport, który daje niesamowitą satysfakcję już z samej tylko gry.  Oby więcej tego rodzaju przedsięwzięć! Mamy nadzieję, że Mistrzostwa Uniwersytetu Wrocławskiego w Bowlingu na stałe wpiszą się w harmonogram imprez akademickich i z roku na rok będą cieszyły się coraz większą popularnością.

Szczegółowe wyniki oraz zdjęcia z turnieju dostępne na stronie: www.azs.uni.wroc.pl

ip

Słowa kluczowe: bowling kręgle miraż wrocław mistrzostwa uwr 2009 azs
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • brawo! [0]
    Molu
    2009-05-15 13:35:01
    Gratulacje dla Justyny , która stanęła na zaszczytnym trzecim stopniu podium! Jej losy ważyły się do samego końca,ale pokazała klasę ! Brawo Dżusi!
Zobacz także
Sukcesy reprezentacji Polski na Akademickich Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie szybkim [FOTO]

Polska reprezentacja udowodniła swoją siłę podczas Akademickich Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim w Hamar!

Biegacze z Akademii Wojsk Lądowych
Sekcja Biegów Długodystansowych AWL: poznajcie studentów-biegaczy z Wrocławia! Wrocław

Słyszysz - żołnierz, myślisz - sprawny człowiek.

Wrocławski Bieg Akademicki - maj 2021
Wrocławski Bieg Akademicki 2021 - #biegniemypooddech w maju Wrocław

Dowiedz się więcej o formule online 7. edycji wydarzenia!

Polecamy
DSW CUP LEAGUE OF LEGENDS 2020 - informacje o turnieju

Turniej e-sportowy organizowany przez studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Uniwersytet Gdański na Akademickich Mistrzostwach Polski - srebrne snowboardzistki i medal indywidualny

Reprezentacja UG w snowboardzie zaprezentowała się w tej edycji z naprawdę dobrej strony!

Ostatnio dodane
Sukcesy reprezentacji Polski na Akademickich Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie szybkim [FOTO]

Polska reprezentacja udowodniła swoją siłę podczas Akademickich Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim w Hamar!

Biegacze z Akademii Wojsk Lądowych
Sekcja Biegów Długodystansowych AWL: poznajcie studentów-biegaczy z Wrocławia! Wrocław

Słyszysz - żołnierz, myślisz - sprawny człowiek.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.